به اسم “روحانی” به کام “ایران
شما اینجا هستید
اخبار استان » به اسم “روحانی” به کام “ایران

سید محمد جواد سعیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

در سال ٩۵ بخاطر اتفاقات غمبار پی درپی که در جامعه فرهنگی و هنری ایران رخ داد و مرگ ناگهانی آیت الله رفسنجانی و همچنین درپی حادثه ی دلخراش پلاسکو، خاطرات تلخی برای ایرانیان رقم خورد.ولی بر طبق نظم جاری طبیعت نباید فقط تیرگی ها را دید، در این سال شوک اقتصادی شدیدی در کشور نداشتیم، تورم طغیانگر اقتصاد ما را روز به روز کوچک تر نکرد، چهره ی بین المللی مان تا حدودی بهبود یافت و کم و بیش پای توریست ها به ایران باز شد، دوگانگی های بین مردم و دولتمردان صدچندان نشد و مهم تر از همه ما عراق، سوریه و ونزوئلا نشدیم، هرچند کره جنوبی، سنگاپور و سوئیس هم نیستیم. مردم ایران باید امروز ایران را با دیروز خودش مقایسه کنند نه با امروز ژاپن. در ضمن عوارض هر فاجعه یی از جمله فاجعه ی مدیریت ناکارآمد و تحریم های فلج کننده تازه بعد از وقوع آن عیان می شود و بازگشت به زمان سابق لازمه ی گذر زمان و تحمل مشقاتی می باشد.

مسلما مشکلات و کاستی های زیادی دست به گریبان خانواده های ایرانی است، معضلاتی همچون بیکاری، مضیقه های مالی، فشارهای روحی و روانی، اختلاف طبقاتی و تبعیض های نژادی و مذهبی و هزاران هزار معضل دیگر که مسلما یک شبه درمان نخواهد شد.

بخاطر داشته باشیم که مردم ژاپن و آلمان بعد از جنگ جهانی دوم صرفا با تحمل مرارت و سختی و روحیه ی شکست ناپذیرشان بر مشکلات فائق آمدند و خودشان با اراده ی ملی و مهینی شان سرنوشت شان را تغییر دادند. در ایران نیز شخص حسن روحانی و دولت مطبوعش و اطرافیانش نه یک آرمان سیاسی برای ایران هستند و نه نقطه ی مطلوب ما.

بلکه او در نقش یک هموطن ایرانی در این مقطع حساس تاریخی به اقتضای زمان عهده دار رسالتی شده است که می تواند ما را به سمت دموکراسی و تعالی رهنمون شود. مسلما اهداف بزرگ و آرمان های بشری در گرو عبور از گذرگاه هایی است که شاید مطلوب غایی نباشد ولی گذر از آن ها لازمه ی نیل به اهداف مان است. لذا بعنوان یک ایرانی دلسوز، وطن پرست و عاری از هرگونه ایدئولوژی محصور کننده لازم می دانم به تمامی هموطنانم از فقیر و غنی، شهرنشین و روستانشین، سیاسی و غیرسیاسی گوشزد کنم که ما در میانه ی راهی هستیم که ادامه ی آن در گرو درایت، دوراندیشی و استقامت هوشمندانه ی ما می باشد

این راه در ادامه ما را به گردنه های طاقت فرسا و پرپیچ و خم انتخابات خواهد کشاند. علی رغم همه ی انتقادات و بدون وابستگی جناحی و منفعت مستقیم شخصی، شک ندارم که درست ترین تصمیم در این مقطع، تجدید میثاق با “روحانی” است.

لذا مسئولانه تقاضامندم بعنوان یک وظیفه شناسی ملی و تعهد انسانی در بوق و کرنای کرکننده ی دستگاه های تبلیغاتی، به بیراهه نرویم و سراب های آزموده را با تغییر عناوین شان و با همان ماهیت های قبلی، دوباره نیازماییم.آینده ی ایران و صلابت این سرزمین در این مقطع زمانی با اراده و تصمیم درست و سنجیده ی غالب مردم اصیلش تضمین می شود و نیاز به همراهی مسئولانه ی ما دارد. لذا لازم است در این راستا ضمن مسئولیت پذیری فردی، وظیفه ی اجتماعی خویش را نیز مدنظر قرار داده و از هر موقعیتی جهت یادآوری این تعهد و میثاق اجتماعی و ملی مان حداکثر استفاده را بکنیم.

مسلما هیچ اصلاح و ارتقایی در جوامع بدون موقعیت شناسی، اراده ی ملی و تعهد اجتماعی قاطبه ی مردم محقق نمی شود.باشد که با عقلانیت و مدنیت ایرانی، سربلندی و سرافرازی این دیار را با دستان خویش رقم بزنیم

به امید سالی پرفروغ و پربار برای تک تک هموطنان عزیزتر از جان

نیمه_راهیم_بر_نمیگردیم

با_روحانی_تا_۱۴۰۰

سید محمد جواد سعیدی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد