شما اینجا هستید
اخبار استان » از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج پس از سه ماه تعطیلی

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای فرودگاه یاسوج از دهم مهر ماه با به زمین نشست اولین پرواز “تهران به یاسوج” بعد از عملیات بهسازی سطوح پروازی از سر گرفته شد.

«علی محسنیان» در رابطه با از سر گیری پروازهای فرودگاه یاسوج افزود: برابر برنامه ریزی قبلی قرار بود که پروژه توسعه فرودگاه یاسوج مهر ماه مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی بیان کرد: بهره برداری از فاز اول پروژه ۲۰۰۰متر ابتدای باند ۳۱ همچنین “تاکسی وی” جهت برقراری پروازهای روزانه فرودگاه ابتدای مهر ماه انجام شد.

مدیر فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: بهره برداری از فاز دوم پروژه توسعه باند فرودگاه یاسوج، محوطه ها و روشنایی باند تا پایان مهر ماه انجام می شود که با توجه به کاهش دمای هوا و احتمال بارش پاییزی تلاش می شود با همگرایی و کوشش بیشتر بین کارفرما، مشاور، پیمانکار و بهره بردار تا پایان مهرماه از فاز دوم بهره برداری شود.

محسنیان بابیان اینکه هر هفته بجز روزهای شنبه ۶ پرواز از فرودگاه یاسوج انجام می شود، تصریح کرد: پرواز “تهران- یاسوج” ساعت ۵ و ۵ دقیقه صبح و “یاسوج- تهران” ۷ و ۲۵ دقیقه صبح خواهد بود.

وی ادامه داد: هم اکنون با افزایش طول باند فرودگاه یاسوج به طول ۶۰۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای تا رده بدنه متوسط از جمله فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۲۰ فراهم شد.

مدیر فرودگاه یاسوج عنوان کرد: برقراری مسیرهای جدید پروازی و افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج یک امر فرا بخشی است و نیازمند کمک و همکاری همه مسئولان استانی است.

محسنیان در خصوص برخی خبرها مبنی بر افزایش قیمت بلیط پروازهای فرودگاه یاسوج بیان کرد: قانونگذار قیمت گذاریها را بر عهده شرکت های هواپیمایی گذاشته و شرکت های هواپیمایی نیز با در نظرگرفتن شرایط اقتصادی و سایر موارد قیمت ها را بصورت شناور و چند نرخی ارائه می کنند.

وی تاکید کرد: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت همیشگی شرکت هواپیمایی آسمان در کمک به برقراری پرواز در مناطق کمتر توسعه یافته چند نرخ متفاوت ارائه شده است که حداقل قیمت بلیط پرواز “یاسوج- تهران” ۱۷۰ هزارتومان شده و در مقایسه با نرخ های قبلی نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش حدود ۱۰درصدی یافت.

مدیر فرودگاه یاسوج اضافه کرد: صبح امروز دوشنبه، دهم مهر ماه اولین پرواز “تهران به یاسوج” بعد از عملیات بهسازی سطوح پروازی در فرودگاه یاسوج به زمین نشست .

پروازهای این فرودگاه از ۲۶ خرداد ماه سالجاری به مدت ۹۰ روز (۲۵ شهریور ماه) به دلیل اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت تعطیل شدند.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد