شما اینجا هستید
برگزیده » جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد/مشکلات خوابگاه دانشجویان برطرف شد/ساخت خوابگاه دانشجویان متأهل

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: بیش از ۶۶۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و ۲۳۰ عضو هیئت علمی داریم

محمود رضا رحیمی در آئین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج، اظهار کرد: این دانشگاه دارای ۴ دانشکده فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی است.

وی بیان کرد: دو دانشکده اقماری صنعت و معدن چرام و نفت گچساران این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشگاه یاسوج در بین بهترین و موثز تین دانشگاه‌های کشور و دنیا قرار دارد.رحیمی تصریح کرد: تمام خوابگاهی دانشجویی این دانشگاه طی دوسال اخیر تعمیر و بازسازی شدند و امیدواریم وضعیت خوابگاهی دانشگاه بتهر نیز شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری در زمینه خدمات رفاهی و دانشجویی تحولاتی شروع شده است که بخش‌هایی در حال انجام و بخش‌های نیز به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: از راه اندازی درمانگاه دانشگاه یاسوج خبرداد و بیان کرد: درمانگاه این دانشگاه در حال ایجاد و راه اندازی است که به دانشجویان، اعضای هیئت علمی، اساتید و کاکنان خدمات ارائه می‌دهد.

رحیمی تاکید کرد: دانشجو در این دنیای در حال رشد و تغییر نباید تک بعدی باشد بلکه باید علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی سایر معلومات را در دوران تحصیل کسب کند. دانشجویان تنها به فکر مدرک گرفتن نباشند بلکه این امر می‌تواند با توانمندی علمی و کاری همراه باشد.

وی گفت: مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه آماده پذیرش هرگونه ایده خلاقانه دانشجویان است و از انها حمایت می‌کند.

رئیس دانشگاه یاسوج اضافه کرد: یک خوابگاه ۱۰ هزار متری برای دانشجویان متأهل دانشگاه یاسوج ساخته خواهد شد، امسال در زمینه خوابگاه مشکلاتی داشتیم با تدابیر انجام شده رفع شد، در حوزه خوابگاه دختران مشکلی نداریم و طی سالهای آینده مشکلات خوابگاهی دانشجویان پسر دانشگاه نیز رفع خواهد شد.

_فعالیت ۳ تشکل و ۲۵ نشریه دانشجویی در دانشگاه یاسوج

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج گفت: سه تشکل سیاسی و ۲۵ نشریه دانشجویی در این دانشگاه فعالیت دارند.

فریبرز نیکدل دوشنبه، ۱۷ مهر ماه در آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه افزود: ۱۶ کانون فرهنگی، هنری و اجتماعی و ۲۵ انجمن علمی نیز رد این دانشگاه فعال هستند.

وی بیان کرد: سه تشکل بسیج دانشجویی، انجمل دانشجویان مستقل و انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) در این دانشگاه فعالیت دارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: طی سال تحصیلی جدید ۱۸۲۰ دانشجو ثبت نام کرده‌ایم که برای ۱۱۰۰ نفر از این تعداد خوابگاه اختصاص یافت.

نیکدل تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال مشکلات رفاهی دانشجویان این دانشگاه برطرف شود و هم اکنون ۱۵۰۰ دانشجوی دختر و ۱۰۶۷ دانشجوی پسر در ۱۳ خوابگاه این دانشگاه اسکان دارند.

وی ادامه داد: یک باب خوابگاه جدید با ظرفیت ۵۰۰ نفر در آینده نزدیک برای دانشجویان دختر این دانشگاه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید و اتاق‌های دانشجویان به چهار نفره تبدیل خواهند شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج از رفع مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان این دانشگاه خبرداد و اضافه کرد: ۸ دستگاه اتوبوس کار سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان این دانشگاه را طی سال تحصیلی جاری انجام خواهند داد.

برچسب ها :

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد