شما اینجا هستید
اخبار استان » نگاه قومیتی جایگاهی در تعیین مدیران کهگیلویه و بویراحمد ندارد/ ضرورت بازنگری در مدیریت استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای اداری #کهگیلویه گفت: مدیریت دولتی جایی برای تاجر پیشگی مدیران نیست، تخصص و تعهد ملاک سنجش و انتخاب مدیران است.
وی تصریح کرد: استراتژی دولت تدبیر ایجاد رفاه نسبی برای مردم و رفع محرومیت در مناطق مختلف کشور است.
استاندار در ادامه گفت هیچگونه بی مهری از سوی نظام نسبت به مردم این استان نشده است و به طور قطع عدم مسئولیت پذیری بعضی از مسئولان و کم توجهی آنها موجب عدم توسعه یافتگی استان شده است که انتظار می رود با یک همت همگانی در راستای توسعه استان گام برداریم.
احمدی با اشاره به اینکه در سال های گذشته فروش نفت به بالاتر از ۱۰۰ دلار رسیده بود که از این طریق اعتباراتی به خزانه تزریق می شد، افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم این میزان به ۴۰ دلار کاهش پیدا کرد و این مسئله یکی از مشکلات اصلی و پیش روی دولت تدبیر بود.
عدم وابستگی به درآمد های نفتی، توسعه اقتصاد غیرنفتی و اقتصاد پایدار از اولویت دولت تدبیر و امید است.
وی با تاکید بر اینکه هر دولتی نشات گرفته از رأی و اعتماد یک ملت است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در ۴ سال گذشته ثابت کرد که فشارهای بین المللی و دشمنی های سیاسی نمی تواند خللی در اراده این ملت ایجاد کند.
احمدی تاکید کرد: نظم و انضباط کاری، رعایت تکریم ارباب رجوع از اولویت های کاری هر کارمند حوزه دولت است و بدون شک یک مدیر و مسئول توانمند می تواند با مدیریت صحیح در مواقع کمبود اعتبار به بهترین نحو مطلوب حوزه کاری خود را مدیریت کند.
وی تصریح کرد: از مدیران دلسوز و متعهد حمایت می کنیم ولی مدیران کم کار و بی مسئولیت در این سیستم جایگاهی ندارد و راه آنها از ما جدا است و بدانند که قومیت و فامیل گرایی در دولت تدبیر جایگاهی ندارد.

دکتر علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد پس از پایان شورای ادارای شهرستان کهگیلویه، با حضور در بیت آ میر احمد تقوی رئیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) با ایشان دیدار کرد.
احمدی در این دیدار با اشاره به بعضی از مشکلات استان، اظهار داشت: در راستای رفع محرومیت‌ها در استان تمام تلاش خود را به کار می‌بریم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علی‌رغم اینکه در نیمه دوم سال مسئولیت خدمت رسانی به مردم ولایت‌مدار این استان را پذیرفته‌ام تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات در استان به کار می‌گیرم.
وی ابراز کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌ها و مواهب خدادای بسیاری است که نیازمند یک بازنگری در شیوه مدیریتی و یک مشارکت و همت همگانی است.
احمدی تصریح کرد: بدون شک در انتخاب مسئولان شایسته سالاری، تعهد، تخصص و مسئولیت پذیری ملاک است و از انتصاب قومی و قبیله‌ای جلوگیری می‌شود.
وی بیان کرد: استان در بعضی از شاخص‌ها نیازمند تخصیص اعتبار ویژه است و در این مسیر نیازمند راهنمایی و کمک جامعه روحانیت استان نیز هستیم.

استاندار در پایان جلسات شورای اداری و دیدارها به همراه مسئولین شهرستان به بازدید از پروژه پتروشیمی دهدشت پرداخت و تصریح کرد: بودجه دولت به تنهایی فریاد رس کهگیلویه نیست و میبایست با همدلی و به دور از نگاه های سیاسی به دنبال جذب سرمایه گذار برای تکمیل فرایند پتروشیمی باشیم.همچنین ایشان از سیمان تنگ سپو نیز بازدید به عمل آوردند.

ایشان در وقت ظهر در شورای اداری شهرستان لنده حاضر شد و همچنین از پروژه در حال اجرای محور اتصال شهرستان لنده به جاده ملی پاتاوه _دهدشت بازدید به عمل آوردند.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد