شما اینجا هستید
برگزیده » جای خالی آیت الله هاشمی

غلامعلی رجایی مشاور آیت الله هاشمی‌ رفسنجانی در‌ کانال شخصی خودش در تلگرام نوشت :
جای خالی آیت الله هاشمی
در رابطه با محروم شدن جناب سپنتا نیکنام نماینده شورای شهر یزد از ادامه خدماتش در شورای یزد به حد کافی بحث و نقد شده و کمتر نکته ای نا گفته باقی مانده است.
نکته جالبی که بیشتر از سایر نکات توجه را بخود جلب می نماید این نکته است که:
مخالفت شورای نگهبان با حضور جناب سپنتا نیکنام از هموطنان زردشتی در شورای شهر یزد که قانون منعی برای نامزدی ایشان در انتخابات شوراها قایل نیست عملا به این معناست که گویی از سوی شورای نگهبان به ایشان و امثال ایشان گفته می شود شما فقط حق دارید بعنوان نامزد در انتخابات شورا ثبت نام کنید و مردم هم مختارند به شما رای بدهند ولی درصورت کسب آرای مردم حق ورود به شورا را ندارید!!!
امیدوارم مجلس از حقوق و حدود قانونی خود در این رابطه دفاع نماید و مجمع تشخیص مصلحت در این باره ورودی موثر بکند و مساله خانم مینو خالقی که امیدوارم آن هم روزی حل بشود،تکرارنشود.
جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) این روزها و در این مسایل بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود.اگر بودند حتما با توجه به شان و جایگاهی که داشتند در این مساله اظهار نظری صریح،قاطع و روشن می کردند و نظام را از وارد شدن به چنین بزنگاههایی که حیثیت و اعتبارش را نزد خودی و بیگانه مخدوش می سازد برحذر می داشتند.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد