شما اینجا هستید
اخبار استان » به دور از گرایشات سیاسی،آبرویم را برای مردم هزینه میکنم/فقط به دنبال نمایندگی نیستم،مسئولیت پیش آید و احساس تکلیف شود حضور پیدا میکنم

به گزارش عصر مارون،حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده ادوار کهگیلویه،گچساران،بهبهان در مجلس شورای اسلامی که مدتی است در کسوت نمایندگی نیست اما همچنان در دفتر شخصی اش واقع در تهران،در عرصه خدمتگزاری به مردم عزیز ایران خصوصا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارد.

در گفت و گو با یک سایت محلی و در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی ثبت نام خواهید کرد یا خیر؟، اظهار کرد:به نظر بنده هر گونه اظهار نظر در این موقعیت یک کار عبث و نسنجیده ای تلقی می شود و فعلا هیچ اظهار نظر خاصی در این رابطه نداریم و باید جلوتر برویم و شرایط و وضعیت را بررسی کنیم.
وی بیان کرد: در زندگی سعی ام بر این بوده و الان هم بر این است که مختصر آبرویی که خدا مرحمت کرد بدون گرایش باند و خطی تنها متعلق به آحاد مردم است و سعی ام براین بود که این  اندک آبرو را نیز برای این مردم هزینه کنم.
موحد ادامه داد: بنده از آن قماش ،قشر و جمعیتی نیستم که تنها دنبال نمایندگی باشم و بگویم می خواهم نماینده باشم و این را آحاد مردم می دانند نه جیره خوران، زیرا جیره خواران مزد خود را می گیرند و جیره خواری می کنند.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: آحاد مردم در جریان هستند که بنده خدایی(اشاره به خودش) از میان این امت و قوم بلند شده و در حد بضاعتش به نوکری آنها افتخار می کند و لذا باید جلوتر شرایط را بسنجم و ببینم که آیا امکان نوکری برای خدمت به مردم وجود دارد یا نه.
وی بیان کرد: ممکن است اصلا در انتخابات آینده مجلس حضور پیدا نکنم و ممکن است مسئولیت پیش بیاید و احساس تکلیف کنم و حضور پیدا کنم.


موحد عنوان کرد: برای حضور در عرصه انتخابات سال ۹۸ الان هیچ اظهار نظر روشن و مبینی ندارم.
وی در پاسخ به این سوال که مانند انتخابات دور گذشته مجلس بازهم برای حضور در انتخابات از نظر بزرگان و مشورت آنها استفاده خواهید کرد، نیز گفت: این چیز بدی نیست و ادوار گذشته همچنین چیزی نبوده و در دور قبل بنای شرکت در انتخابات را نداشتیم اما مردم می خواستند و همان که به فرموده امام علی (ع), اگر نبود این شرایط  و خواسته و فشار مردم ورود پیدا نمی کردم و در این دور گذشته مطلبی این چنینی پیش آمد و منجر به این موضوع شد.
نماینده  مردم کهگیلویه،گچساران و بهبهان در پنج دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هم موافق بودیم که این قضیه در یک چارچوب اساسی شکل بگیرد ولی مخالفت نکردیم و با وجود برخی مخالفت ها ورود پیدا کردیم و قائل بودیم که یک جمع فکری به نتیجه ای که نفعش برای مردم و انقلاب باشد و بعد هم یک وحدتی بوجود بیاید بهتر است تا اینکه به صورت فردی تصمیم بگیرم.
موحد افزود: اگر یک وقت شرایطی پیش بیاید و منجر به چنین نتیجه ای شود چه اشکال دارد کار اینگونه انجام شود.
عملکرد عدل هاشمی پور نماینده فعلی کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟
اینکه عملکرد نماینده فعلی کهگیلویه چگونه است را من نباید جواب دهم.
وی بیان کرد: این سوال را سوال کنندگان و مردم باید جواب دهند اگر عملکرد قابل قبول بود مردم جواب قابل قبول می دهند اگر غیر از این بود نیز جواب دیگری می دهند.
وی ادامه داد: به دلایل مختلف از جواب دادن به این سوال معذورم  و مصلحت من نیست جواب دهم و سوال کنندگان و مردم باید نمره بدهند و من نباید نمره بدهم.
موحد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به نظر شما چرا حجت الاسلام بزرگواری در دور قبل برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرد؟ نیز گفت: در خصوص آقای بزرگواری نیز من نمی توانم پاسخ دهم زیرا خودشان حی و حاضر و زنده و عاقل، بالغ، رشید و انسانی دارای جایگاه اجتماعی، سیاسی و مذهبی است و از بنده توانمندتر و اولی تر در جواب گویی به این موضوع هستند.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در سه دوره مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: از آقای بزرگواری باید علت عدم حضورشان در دور قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی را بپرسید و من نباید به جای وی جواب بدهم.
موحد عنوان کرد: از آقای بزرگواری می توانید به عنوان یک چهره سیاسی و چهره ای از استان ما  می توانید سوال کنید که چرا در انتخابات شرکت نکرده اند.
وی در پاسخ به این سوال که عملکرد حجت الاسلام بزرگواری دو دورره حضور در مجلس شورای اسلامی را چطور ارزیابی می کنید؟ نیز بیان کرد: در خصوص علمکرد آقای بزرگواری نیز نظری ندارم، فقط می گویم در حدامکانات، توان، بضاعت خود فعالیت و خدمت کرد و اعتقادم براین بوده و هست و همان که امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر می فرماید”به پرونده دیگران مپرداز” .
این نماینده مجلس ادامه داد: قطعا اگر بخواهم درباره عملکرد حجت الاسلام بزرگواری اظهار نظر کنم باید بگویم در حد بضاعت و امکاناتی که در اختیار داشت تلاش کرد و زحمت کشید و اینکه چقدر توانست نتیجه بگیرد یا نگیرد به حوزه من ربطی ندارد و من به عنوان نماینده و کسی که  آشنایی با زیر و بم نمایندگی دارد می گویم در حد بضاعت خود تلاش کرد و  زحماتش نیز قابل تقدیر است.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد