شما اینجا هستید
اخبار استان » زنگ زنانه شدن اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: معضل نوپای زنانه شدن اعتیاد و مصرف مواد مخدر در این استان بیش از پیش به صدا درآمده است

آذر صفایی نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زنان و جوانان هم اینک خطر پذیرترین قشر در معرض معضل اعتیاد هستند.
وی بدون توضیح بیشتر ،خواستار بررسی ویژه موضوع اعتیاد زنان در کهگیلویه و بویراحمد شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید برنامه ریزی های مناسب برای پیشگیری از این آسیب اجتماعی در بین زنان استان اندیشیده شود.
وی عنوان کرد: گسترش بازی های بومی و محلی برای ایجاد نشاط و سرگرمی سالم در روستاهای استان در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی برای جوانان به خصوص زنان موثر است.
افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر زن سرپرست خانوار در این استان معتاد هستند.
هم اینک حدود ۱۲ هزار معتاد در استان شناسایی شده اند.
از این میزان حدود ۹۵ درصد آنان مرد و بقیه زن هستند.
براساس آمار کمیته امداد (ره) نزدیک به ۱۶هزار زن سرپرست خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد زندگی می کنند که ۷۰درصد انان ساکن مناطق محروم هستند.
در سال گذشته ۲۷ نفر در اثر سوءمصرف مواد مخدر در استان فوت کردند و از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ نفر جان خود را به همین دلیل از دست داده‌اند.
در سال جاری ۲ تن و ۲۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است . ایرنا-.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد