شما اینجا هستید
اخبار استان » انتقاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد برخی بانک های استان

احمدی گفت: توسعه بخش کشاورزی یکی از محورهای توسعه در این استان بوده و هیچ گونه کم کاری در این زمینه از مسئولان و متولیان امر پذیرفتنی نیست.

به گزارش عصرمارون، علی محمد احمدی ظهر امروز در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت دوازدهم تحقق شعار سال و تحقق دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد و اشتغال است.

وی با اشاره به تاکید رئیس دولت دوزادهم و اعضای کابینه در زمینه رفع مشکلات بر سر راه تولید و اشتغال، عنوان کرد:  تسهیل در روند ارائه تسهیلات بانکی به کارگاه‌های مشکل‌دار در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برای مدیران دستگاه‌های اجرایی مطابق با خواسته دولتمردان یک ضرورت است.

احمدی با اشاره به اینکه میزان پرداخت تسهیلات مستقیم توسط بانک‌های این استان با سایر استان‌ها مقایسه می‌شود، بیان کرد: عملکرد برخی بانک‌های عامل در زمینه پرداخت های مستقیم نسبت به  به میزان کل پرداخت‌های مستقیم بانک کشوری خود رضایت بخش نیست.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این استان در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه و همچنین رونق تولید و اشتغال دارد که با این نگاه باید به فکر افزایش صادرات غیر نفتی باشیم.

احمدی ظرفیت‌های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد را بالقوه دانست و گفت: توسعه بخش کشاورزی یکی از محورهای توسعه در این استان بوده و هیچ گونه کم کاری در این زمینه از مسئولان و متولیان امر پذیرفتنی نیست.

وی خواستار ایجاد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در نقاط مختلف شد و افزود: در این زمینه مدیران ارشد استانی آمادگی همکاری لازم با سرمایه گذاران بخش خصوی را دارند و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نمی‌شود.

احمدی با تاکید بر اینکه نباید یک واحد تولیدی مشکل برق، آب و گاز داشته باشد، بیان کرد: مدیران شرکت‌های خدمات رسان با واحدهای تولیدی-صنعتی نهایت همکاری را داشته باشند.

وی خواستار افزایش ظرفیت تولید آجر دهدشت شد و ادامه داد: این کارخانه در فاز اول با ظرفیت تولید ۴۰۰ تن ولی ۲۰۰ تن تولید دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد