شما اینجا هستید
اخبار استان » فرماندار کهگیلویه از افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۳ پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر در این شهرستان خبر داد

فرماندار کهگیلویه اعتبار پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح را ۱۵ میلیارد تومان عنوان و مدرسه سه کلاسه دوریزگان، افتتاح ساختمان اداری دانشگاه پیام نور دهدشت، افتتاح پارک اسکان دهدشت، و گازرسانی به دهستان جاورده را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد.

وی پروژه‌های اقتصادی قابل افتتاح در دهه فجر را شامل پنج پروژه عنوان و با بیان اینکه اعتبار این پروژه‌ها ۲۴ میلیون تومان است، گفت: طرح گاو شیری و افتتاح طرح شترمرغ در بی‌بی زلیخایی سوق از مهم‌ترین این طرح‌ها هستند.

پوزش از کلنگ‌زنی پنج پروژه در این دهه خبر داد و از کلنگ‌زنی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی به عنوان مهم‌ترین این پروژه‌ها یاد و تصریح کرد: این پروژه جزء اولین پروژه‌هایی است که بعد از انقلاب تاکنون در کهگیلویه به زمین زده خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه این پروژه ۳۲۵ یورو معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد، گفت: این پروژه در ۲۱ بهمن با حضور مهمانان کشوری در منطقه پادوک کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مطالعات زیست‌محیطی و مشخصات فنی مهندسی این پروژه انجام و تهیه شده است، افزود: اشتغال‌زایی برای ۶۰۰ نفر در زمان ساخت این پروژه پیش‌بینی شده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد