شما اینجا هستید
اجتماعی » ماجرای درگیری لفظی وکیلی و زارعی در مجلس

عصرمارون: موضوع از جلسه بررسی استیضاح وزیر راه شروع شد، جایی که برخی رسانه ها ادعا کردند نماینده بویراحمد برخلاف مردم منطقه از وزیر راه دفاع کرده است و یکی نماینده تهران که اتفاقا از همین خطه است با وی برسر این موضوع مشاجره داشته است.این رسانه ها مدعی شدند زارعی بدون توجه به خواست مردم منطقه اش از وزیر راه دفاع کرده و حتی در جایی از جلسه وکیلی او را به سکوت دعوت کرده است.

در خبر این رسانه ها آمده، وکیلی با عذرخواهی از اعضای حاضر در جلسه بررسی استیضاح وزیر راه گفت: ظاهرا ایشان سخنان شخصی خودشان را بیان می کنند، به نظرم وزیر راه با بی کفایتی و ضعفی که دارد مقصر اصلی این حادثه است.

این کانال تلگرامی به نقل از یک منبع آگاه که خواسته نامش فاش نشود، با اشاره به اینکه فضای جلسه بررسی استیضاح برای دقایقی تحت تاثیر درگیری این دو نماینده بود افزوده است: ابتدا برخی از نمایندگان حوزه های دیگر به عملکرد وزیر راه و شهرسازی اعتراض نمودند و برخی دیگر از نمایندگان بی توجهی و عدم نظارت وزیر راه را عامل اصلی سقوط پرواز تهران یاسوج عنوان نمودند.

زارعی در این جلسه از عباس آخوندی دفاع کرد و نمایندگان را از تصمیم احساسی بر حذر داشت.

این منبع آگاه افرود: غلام محمد زارعی در این جلسه ادامه داد اگر سقوط هواپیما در حوزه انتخابیه بنده بوده است بنده با استیضاح وزیر راه و شهرسازی مخالفم!

وکیلی گفت: اینطور که به نظر میرسد؛ آقای زارعی تنها نظر شخصی خود را اعمال می کنند و هیچ توجهی به قربانیان حادثه هواپیمای یاسوج ندارد.

این نماینده تهران افزود: آقای زارعی باید قبل از هرچیزی به خواست مردم خود توجه کنند و ایشان باید بدانند مردم بویراحمد از اصلی ترین خواهان استیضاح وزیر راه هستند و من تعجب می کنم ایشان چرا هیچ توجهی به خواسته مردم حوزه خود ندارد!

زارعی: از همه استیضاح کنندگان جدی تر هستم/ مردم می دانند و با نیات و انگیزه های افراد کاملاً آشنا هستند/ نباید زمینه ساز تعطیلی فرودگاه یاسوج شد

نماینده بویراحمد در خصوص این اخبار، اظهار داشت: بخدا قسم خبری که این کانال تلگرامی منتشر کرده است دروغ محض است و اظهاراتی که به نقل از اینجانب منتشر کرده کاملا کذب است چرا که بنده از همه استضاح کنندگان مصمم تر هستم.

غلام محمد زارعی در گفتگو با «بویر نیوز» بیان کرد: یکشنبه عصر با اطلاعی که از طریق دکتر رضایی رئیس کمیسیون عمران در خصوص طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی حاصل شد برای دریافت نقطه نظرات و نگرانی مردم در جلسه شرکت کردم.

وی گفت: بعد از اعلام محورهای استیضاح که اتفاقاً هیچکدام مستقیماً به موضوع حادثه هواپیمای یاسوج هم اشاره نکرده بود و صرفاً کلیاتی از نقطه ضعف های هوایی و زمینی وریلی و عدم انگیزه وزیر در اداره امور بود.

زارعی گفت: بعد از صحبت های تعدادی از موافقان وزیر راه و پاسخ های وزیر، اینجانب عرض کردم در وهله اول گلایه مندی ما اینست تاکنون مدیرعامل هواپیمایی آسمان عذرخواهی نکرده و استعفا نداده است و این اقدام باید سریعاً انجام شود که نوعی ترمیم نگرانی ها و آلام مردم است.

وی افزود: از طرفی مسئولان ذیربط باید با توجه به پیدا شدن جعبه سیاه سریعاً با بررسی کامل و جامع روند حادثه با عامل و یا عوامل مقصر در حادثه سریعا برخورد کنند، هیچگونه کوتاهی و اغماضی و تعللی در این زمینه را نمی پذیریم.

نماینده بویراحمد و دنا ادامه داد: با قدرت موضوع احقاق حق سانحه دیدگان و خانواده هایشان را پیگیری میکنیم و کوتاه نخواهیم آمد و باید عرض کنم اولین خواسته ما همان عزل و یا استعفای مدیرعامل ایرلاین آسمان است.

زارعی تصریح کرد: همانطور که در نطق مجلس گفتم، قویاً تقاضا داریم مسیر هوایی یاسوج تغییر کند و دیگر نیاز به پرواز بر قله دنا نباشد.

وی با اشاره به برخی جزئیات جلسه بررسی استیضاح وزیر راه، گفت: در جلسه بررسی استیضاح گفتم بنده از همه استیضاح کنندگان در این موضوع جدی تر هستم.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منتها برای زیر سوال نرفتن شرایط خود فرودگاه یاسوج توضیحاتی را دادم، فرودگاه یاسوج در یکی دو سال گذشته توسعه همه جانبه و خوبی داشته، نباید نقاط قوت فرودگاه یاسوج و توسعه و تعمیرات کلی فرودگاه را نادیده نگیریم و این موضوع باعث شود فرودگاه یاسوج به حاشیه برود و دچار تعطیلی شود.

زارعی گفت: به استحضار اعضای کمیسیون اقدامات صورت گرفته را رساندم و اصلاح مسیر پروازی، راه اندازی سریع پروازها با هواپیمایی ماهان و ایران ایر را خواستار شدم.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان داشت: اینکه افرادی واقعا ناجوانمردانه علیرغم این جدیت و تلاش ما و اینکه حاضر نیستم از حق مردم کوتاه آیم به جهت مسائل سیاسی و اغراض شخصی مسائل دیگری مطرح کنند آنها را اولاً به خدا واگذار می کنم و البته مردم فهیم ما می دانند و با نیات و انگیزه های افراد کاملاً آشنا هستند.

وی خاطر نشان کرد: من بعنوان نماینده مردم مساله پشت صحنه و روی صحنه ای ندارم، به صورت صادقانه آنچه را که باور دارم و میگویم با جدیت دنبال می کنیم و امیدوارم افرادی به جهت اغراض و اهداف سیاسی خودشان از این موضوعات با دروغ پردازی و شانتاژ بی جهت افکار عمومی را خدای ناکرده نگران نکنند.

نماینده بویراحمد با تکذیب همه مطالب گفته شده در این کانال افزود، بنده مصرانه درخواست دارم مشروح صحبت های رد و بدل شده در کمیسیون عمران منتشر شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.بویرنیوز

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد