شما اینجا هستید
اجتماعی » سبزی کاری با فاضلاب در «چاه بردی» کهگیلویه

سبزی کاری با فاضلاب در «چاه بردی» کهگیلویه / سلامت مردم تهدید می‌شود

در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه که با حضور مسولان شهرستان در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت کهگیلویه در این جلسه با اشاره به بازدید از وضعیت سبزی کاری روستای چاه بردی اظهار کرد: به علت نبود چاه فاضلاب، فاضلاب‌های روستاهای چاه بردی و سرپری از سه نقطه و جدول به محل برداشت سرازیر می‌شود که با این اب آلوده کل سبزی‌های آن منطقه را آبیاری می‌کنند.
جلال الدین آبروان افزود: میزان آلودگی آبی که سبزی‌های کل منطقه چاه بردی را با آن آبیاری می‌کنند بسیار بالا است و پس از انجام ۲ مرحله آزمایش در شهرستان این آلودگی تایید شد و منتظر جواب آزمایش ارسالی به استان فارس نیز هستیم.

دهیاران با شبکه بهداشت همکاری ندارند
یگانه ازشبکه بهداشت نیز گفت: متاسفانه برخی از دهیاران و اعضای شوراها در برخی روستاها که باید الگویی برای مردم باشند خود اقدام به حفر چاه فاضلاب نمی‌کنند و با شبکه بهداشت همکاری ندارند که انتظار می‌رود بخشدار مرکزی با دهیاران و شوراها جلسه‌های توجیهی در این خصوص داشته باشد.
به فکر سلامت مردم باشد یا سبزی کاری تعطیل شود
فرماندار کهگیلویه نیز در این خصوص گفت: یا باید سبزی کاری تعطیل شود یا فکری برای سلامتی مردم شود، با توجه به اینکه دو روستای سرپری و چاه بردی بزرگ و نزدیک به شهر هستند باید چاه فاضلاب داشته باشند. پوزش خطاب به بخشدار مرکزی گفت: جلسه‌ای طی هفته آینده با دهیاران داشته باشید و گزارش را به فرمانداری اعلام کنید.
مردم چاه بردی همکاری می‌کنند
حسینی پرور بخشدار مرکزی نیز گفت: از آنجای که درآمد مردم این روستا از سبزی کاری است بدون شک همکاری‌های لازم را جهت حل این مشکل می‌کنند و محل‌هایی که آب‌های سطحی و فاضلاب به رودخانه وارد می‌شود را مشخص کنید تا مانع ورود آلودگی‌ها به رودخانه شویم.کبنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

عصر مارون | فراتر از خبر کهگیلویه و بویراحمد