سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹ ساعت تعداد نوشته های امروز : 0×
 • اوقات شرعی

 • اولین مدیرعامل برق کهگیلویه و بویراحمد:

  خدمات موحد به حوزه برق استان کهگیلویه و بویراحمد به قبل از دوران نمایندگی ۱۶ ساله و اوایل دهه۶۰ برمیگردد

  ارسال توسط :
  به گزارش واحد خبر عصرمارون،القاس قنبری مرداسی اولین مدیرعامل برق استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عصرمارون ،منشا خدمات منتخب مردم شهرستان های چهارگانه کهگیلویه ی بزرگ در حوزه برق رسانی به سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد را به قبل از دوران نمایندگی 16 ساله ایشان در مجلس شورای اسلامی و اوایل دهه شصت دانست. گفت و گوی خواندنی خبرنگار ما با حاج القاس قنبری را در ادامه مطالعه کنید.
  خدمات موحد به حوزه برق استان کهگیلویه و بویراحمد به قبل از دوران نمایندگی ۱۶ ساله و اوایل دهه۶۰ برمیگردد

  به گزارش عصر مارون،حاج القاس قنبری در نخستین ماههای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی مردم ایران در شرکت توزیع برق میانکوه آغاجری در استان خوزستان مشغول به خدمت بود که در آن زمان مدیریت آب و برق استان خوزستان تصمیم گرفت که اداره‌ای را برای انجام کلیه کار‌های برق رسانی در منطقه کهگیلویه احداث نماید.
  به همین منظور و پس از اینکه تقریبا هیچ کس حاضر به پذیرش مسئولیت اداره جدید کهگیلویه که آن روزها از محرومیتی بسیار شدید و عمیق رنج می برد نشد،القاس قنبری مرداسی با پذیرش این مسئولیت راهی شهرستان کهگیلویه شد.

  اولین مدیرعامل برق کهگیلویه و بویراحمد

  قنبری در این خصوص به خبرنگار عصرمارون می گوید:

  با پیشنهادی که به بنده شد با آگاهی کامل از محرومیت کهگیلویه حاضر به آمدن به کهگیلویه ای شدم که در آن زمان مردم برای گرفتن نیاز‌های خود راهی ادارت شدند و ما با مشکلات متعددی روبرو شدیم، زیرا امکاناتی وجود نداشت.

  القاس قنبری مرداسی اولین مدیرعامل برق استان کهگیلویه و بویراحمد از مشکلات برق رسانی شهرستان بویراحمد در آن زمان گفت و افزود:

  از سال ۱۳۶۱ بنا به دلایلی در شهرستان یاسوج مشکلات برق رسانی به وجود آمد که سازمان آب و برق خوزستان تصمیم گرفت که برق شهرستان یاسوج که جزء برق منطقه شیراز بوده را تحویل بگیرد و بازسازی نماید.

  پس از جدایی برق کهگیلویه از خورستان ،این بار مسائل حوزه برق یاسوج و شهرستان بویراحمد نیز از استان فارس جدا و مسئولیت و مدیریت حوزه برق استان به قنبری واگذار شد.

   

  قنبری در پاسخ به چگونگی فائق آمدن خود بر مشکلات خاص آن روزهای استان محروم کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار عصر مارون گفت:
  آن روزها با کمک مدیران سازمان آب و برق استان خوزستان و ادارات مربوطه و از طرفی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد موحد که مسئولیتی داشت شروع به پیگری‌های مکرر جهت برق رسانی به تمام روستا‌ها و شهرستان‌ها کردیم.

  اولین مدیر عامل برق استان کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد را عامل اصلی حل مشکلات توزیع برق در استان دانست و افزود:

  بدون شک عامل اصلی حل مشکلات ما کسی نبود جز حاج آقا موحد.
  یادم می‌آید که همواره تذکر می‌دادند و پیگیر برق رسانی بودند و با پیگیری‌ها و همکاری زیاد ایشان توانستیم در یک سال اول ۱۶۰ روستا و ۴ شهرستان را از نظر تامین برق و بهینه سازی به اتمام برسانیم، ولی فضای مجازی که وجود نداشت که بگوییم و عامل اصلی این همکاری را مردم بدانند که حاج آقای موحد بود و می‌توان گفت اگر پیگیری‌های حاج آقای موحد نبود این کار‌ها به این خوبی انجام نمی‌گرفت در آن زمان که بنده مسئولیت داشتم ۸۰٪ روستا‌ها برق دار شده بودند و بهینه سازی شهرستان‌ها هم که به طور کامل به اتمام رسید که باعث تمامی آن‌ها حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد موحد بود.

   

  قنبری مرداسی منتخب مردم کهگیلویه بزرگ را مهم ترین عامل برق رسانی و خدمات در این حوزه به استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت:
  موحد خدماتش مرز نمی‌شناسد و در آن زمان هم پیگیری می‌کردند و تماس‌های مکرر با وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان می‌گرفتند و عامل اصلی برق رسانی به این استان کهگیلویه و بویراحمد بودند و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما باید به داشتن چنین سرمایه‌هایی مانند حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد موحد افتخار کنیم و مطالبی که ذکر نمودم جزئی از تلاش‌ها و خدمات خادم بی منّت حاج سید محمد موحد در ارتباط با برق رسانی به استان بود.

  قنبری مرداسی در پایان این مصاحبه تلفنی به خبرنگار عصرمارون گفت:
  مستندات موجود  در ارتباط با تمامی صحبت های بنده در استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سازمان برنامه و بودجه، وزارت نیرو و اداره کل آب و برق خوزستان موجود است.

  به گزارش عصر مارون،حاج القاس قنبری مرداسی از جمله اولین مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد در اوایل انقلاب اسلامی تا پایان دهه شصت بوده که عملکرد موفقی در زمینه توزیع برق استان داشته است.
  قنبری مرداسی در جریان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز با ارسال بیانیه ای حمایت قاطع خود را از سید محمد موحد اعلام کرده بود.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.