جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ ساعت تعداد نوشته های امروز : 0×
 • اوقات شرعی

 • به بهانه سالگشت روز معلم

  دلنوشته ای ساده تقدیم به اسطوره مدیریت و محبوبیت، استاد وهمیشه معلمم

  ارسال توسط : نویسنده : عبدالمحمد سعیدی سوق
  این بار و امسال،در سالگشت هفته معلم، دلنوشته ای ساده تقدیم به اسطوره مدیریت و محبوبیت، استاد وهمیشه معلمم: سید غلام محمد حسینی سوق که مراودت های انسان دوستانه واحساس مسئولیت های اجتماعی و متداوم ایشان تا هنوز ،پس از قریب به یک دهه از بازنشستگی باعث شد که ایشان را همیشه معلم بنامم.
  دلنوشته ای ساده تقدیم به اسطوره مدیریت و محبوبیت، استاد وهمیشه معلمم

  شم مدیریتی قوی و ذاتی ایشان که آمیخته با ذات صادق ،بی شائبه و شخصیت تمام انقلابی ایشان بود، نوید حضور وظهور یک مدیرتوانمند و مورد نیاز آن برهه حساس را می داد و در هنگامه اوایل انقلاب بود که به ریاست مدرسه شهید نواب صفوی برگزیده شد و چنان رو به جلو،دلسوزانه و با انگیزه عمل می کرد که عملکردش تحسین برانگیز بود وگردن آویز ان یکاد لازم ، و صد البته از دست پرورده مکتب خوشنامِ اسطوره عشایر(استاد محمد بهمن بیگی) چنین انتظاری هم می رفت،
  آن گاه که ضمن مدیریت مدرسه ،علوم اجتماعی تدریس می کرد،قانونمندی را آموختم،
  در آن هنگامه که هنوز تعصّبات قومی، غلطی رایج بود با نگاه عدالت گرایانه و عدم تبعیض در رفتارهایش،عدالت محوری را به ما آموخت،
  نگاه دلسوزانه و از سر وجدان کاریش، احساس مسئولیت را در وجود ما نهادینه کرد،
  نظم کاری ایشان در حوزه مدیریت و مسئولیتش،همیشه مورد تمجید مدیران بالا دست از هر خط و بینش فکری بود.
  با مطالعه مطالب علمی و مناسبتی لازم ،در سر صف صبحگاه ،درقامت یک مدیر به تمام معنا می ایستاد،جامع و مانع ارشاد می کرد و هنوز خطبه های غرّا و فنی ایشان در گوشمان طنین انداز است و در ذهنمان ملکه،
  هنوز احساس می کنم اگر موفّقیّتی در عرصه کاری داشتیم یا داریم مرهون همان ارشادات مرشدانه ایشان است.
  بی گمان محبوبیت زمان حال ایشان در میان جامعه امروز ما به ویژه نسل اول و دوم انقلاب، نتیجه ی سال ها خدمت صادقانه و نوع نگاه سالم و همراه با وجدان کاری ایشان است.
  مراودت های انسان دوستانه واحساس مسئولیت های اجتماعی و متداوم ایشان تا هنوز ،پس از قریب به یک دهه از بازنشستگی باعث شد که ایشان را همیشه معلم بنامم و کنار رفتن ایشان از حیطه کار آموزش وتربیت را تسلیت می گویم، چرا که اگر حوزه مدیریت در آموزش و پرورش استان ، بنا به هر دلیلی در زمان خدمت ایشان نتوانست یا نخواست یا ندانست که چگونه از این مدیر بایسته و شایسته استفاده کند،حداقل ما در شهر مغضوب‌ و مهجورمان بیشتر می توانستیم بهره مند باشیم.
  کاش بار دیگر در مدرسه مدرسه ی راهنمایی شهید نواب صفوی سوق، کلاس سوم الف می نشستم و درس اجتماعی و قانون را در محضر شما شاگردی می کر دم! قانونی که امروزه در عمل فقط نامی از آن مانده،

  کاش به عقب برمی گشتم و شاگردانه در حیاط مدرسه می نشستم وخطبه های عالمانه و توصیه های دلسوزانه ی مدیر مدرسه ام را صدها بار دیگر می شنیدم!

  کاش بازنشست نمی شدید تاهمچنان در محضرتان بیشتر درس معلّمی را می آموختم ،تجربه می کردم و رفع نقایص می نمودم!
  حضرت استاد،ما را ببخشاییدکه بی اجازه و از سرِ بیان درد مجسّم، قلم ناقص خود را چرخاندم و وبیان شکسته خود را به تحریر درآوردم.
  سایه تان را سبز می خواهم تا بهانه ای برای افتخار و سربلندی داشته باشیم.
  همیشه شاگردت: عبدالمحمد سعیدی سوق

  ثبت دیدگاه

  1. سلام..درخیال مشوش خودم.به حیاط مدرسه ی باهنرومدرسه ی نواب صفوی ودبیرستان امام محمدباقررفتم..همه جانقش جناب استادحسینی همراهم بود..مطلب زیبایی بود هرچندکوتاه ولی خیال انگیزبود..

   پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.