حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰ 7 رمضان 1442 Sunday, 18 April , 2021 ساعت تعداد نوشته های امروز : 1×
 • ما را دنبال کنید!

  نمی توان تصایر با بارگذاری کرد!
 • گذر از رویکردهای سنتی و رو آوردن به سبکی نو از خدمت

  🔶 موحد و لزوم تشکیل اتاق فکر گفتمانی نخبگان در کهگیلویه

  شناسه : 959 26 آذر 1399 - 22:54 ارسال توسط : نویسنده : یادداشت ارسالی مخاطبین عصر مارون
  عصر مارون- دهدشت - لزوم تشکیل اتاق فکر گفتمانی و نخبگانی و مطالبه گری جدی در خصوص نحوه عملکرد مجموعه مشاوران و دفتر ارتباطات مردمی حجت الاسلام موحد در شهرستان بیش از هر چیز خواسته ی مردم است.
  🔶 موحد و لزوم تشکیل اتاق فکر گفتمانی نخبگان در کهگیلویه

  نقطه عطف انتخابات سال گذشته در حوزه انتخابیه شهرستان های چهارگانه که آن را متمایز از هر انتخابات دیگری در این پهنه ی جغرافیایی کرده است جنس انتخاب و نوع همراهی مردم با منتخب خود بوده است.

  اگر حبّ و بغض های معمول و مرسوم جناحی را کنار گذاشته و کمی منطقی تر و عقلانی تر به موضوع انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کهگیلویه بزرگ نگاهی بیندازیم متوجه ویژگی های خاص این انتخابات با همه ی ادوار پیشین خواهیم شد.
  حضور تاثیرگذار و قابل توجه جوانان و نخبگان در این انتخابات به گونه ای رقم خورد که شعور انتخابی بر شور انتخابی پر رنگ تر و نمایان تر بود.
  جنس حضور مردم در صحنه انتخابات فارغ از اینکه هریک کدام کاندیدا را انتخاب کرده اند کمتر از هر زمان دیگری در گرو شورِ انتخاباتی و بیشتر متکی به همان شعور و تفکر انتخابی بود.

  اگر صادقانه به بازخوانی اتفاقات منتج به اسفند ٩٨ بپردازیم خواهیم دید که مهم ترینِ عوامل در پیروزیِ حجت الاسلام موحد به حضور و نقش آفرینی قشر جوان و تحصیلکرده، نخبگان و اندیشورزان علمی و دانشگاهی و موسپیدکردگان عرصه ی سیاسیِ دارای تحصیلاتِ آکادمیک در تخصص های مختلف بود که عرصه را برای این اتفاق آماده کرد.
  گذار از رویکردهای سنتی و رو آوردن به سبکی نو از تبلیغات و استفاده حداکثری از ظرفیت های رسانه ای در تمامی ابعاد، گفتمانی جدید در عرصه ادبیات سیاسیِ کهگیلویه بزرگ و حتی استان را تشکیل داد که کلیدواژه عزّت را به برگِ برنده ی مردِ کهنه کار سیاست کهگیلویه تبدیل کرد.

  جنس مباحثه های انتخاباتی از شعارهای هیجانی و احساسی دهه های هفتاد و هشتاد به مباحثه های گفتمان ساز و نخبگانی واپسین سال‌های دهه نود داد.
  عدم تغییر تیم مشاورین و حلقه نزدیک به موحد با توجیه دست نبردن در ترکیب تیم برنده سالها مورد گلایه نخبگان و جوانان و دلسوزان طیف وسیعی از هواداران وی بود.
  چه بسیار هوادارانی که عطای حضور و نقش آفرینی در تشکیلات سنتی و قدیمی موحد را به لقایش بخشیده و از دایره نزدیکان موحد خارج شدند.

  رهاورد و ارمغان حلقه‌ی سنتی و لیدرهای خاص این جریان یک دوره ی تلخ رد صلاحیت و دوره ای تلخ تر با طعم شکست در انتخابات را در پی داشت.
  پوست اندازی جریان موسوم موحدیون با حضور و ظهور و بروز استعدادهای جوانان کهگیلویه ای همراه شد.
  شعاری که مطالبه ی جوانِ مطالبه گر و دغدغه مند کهگیلویه ای مقیم و غیر مقیم در سراسر کشور شده بود.
  و چه بسیار جوانان و مردمی که خوشحال و امیدوار از این پوست اندازی درون جریانی جذب شده و برای اولین بار خود را در حلقه هواداران موحد یافتند.
  بازگشت عزّت به کهگیلویه بزرگ را به مثابه بازگشت تمام سرمایه های انسانی و استفاده از تمام ظرفیت های علمی، فرهنگی، اجتماعی و… اندیشمندان و نخبگان این دیار که دل در گرو عمران و آبادی کهگیلویه بزرگ داشتند دانسته و با گفتمانی جدید انرژی و خلاقیت جوانی خود را برای به ثمر رساندن آرزوهایشان نسبت به کهگیلویه بزرگ به دست آورده اند.
  نهمین حضور موحد در عرصه، این بار نویدِ دورانی جدید از شکوفایی و بروز و ظهور استعدادهای واقعی علمی، فرهنگی و دانشگاهی می داد که اصل پایبندی به توسعه و پیشرفت پایدار این دیار محروم اما غنی از منابع و استعدادهای ناب انسانی با تکیه بر تعهد، تخصص و فناوری های جدید، رکن رکین و محور لاینفک تبلیغات انتخاباتی شده بود و قرار بود جوانی، تعهد و تخصص محور تمام امور باشد.
  و برنده این دوئل سخت این بار نسل جوان و نوجوان دغدغه مند و پرانگیزه با گذاری تاریخی از تفکرات سنتی با طعم تلخ رد صلاحیت و شکست بود.
  و باید پرسید که آیا هنوز هم اعتقادی بر این اصل وجود دارد که مربی باید به ترکیب تیم برنده دست نزند؟!
  انتخابات با تمام حواشی و اتفاقات تلخ و شیرین اش به پایان رسید و فصل عمل به وعده ها برای نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مطالبه گری مردم و علی الخصوص جوانان و رسانه های حامی آغاز شد.
  سایه شوم کرونا تمامی معادلات را نه تنها در کهگیلویه بل در تمام کشور و سراسر جهان به هم ریخت.
  ارتباطات مردمی که مهم ترین شاخصه و عیّارسنجی قوی ما بین حجت الاسلام موحد و رقبا بود به تبع شرایط کرونایی آسیب جدی دید.
  ابتلای موحد و مسئول دفتر و مشاور ایشان در اولین دیدار مردمی در شهرستان به کرونا شرایط و نحوه ارتباطات را پیچیده تر کرد.
  و امروز در حالی به سالروز برگزاری انتخابات نزدیک می شویم که علی رغم داشتن عملکرد قابل دفاع شخص موحد در پایتخت ، تعاملات و پیگیری های گسترده برای حل مشکلات پروژه های زخمی حوزه انتخابیه و تلاش شبانه روزی برای پیگیری مسائل مختلف حوزه انتخابیه اما همچنان انتظارات از توان واقعیِ تشکیلاتی موحد که تا پیش از انتخابات با تکیه بر جوانان پرشور و شعور حوزه انتخابیه داشت به باور می رسید برآورده نشده است.
  اینکه چرا در پایتخت و عملکرد فردی موحد در پیگیری مشکلات و مسائل آثاری از موفقیت نمود داشته اما انتظارات در سطح شهرستان های حوزه انتخابیه همچنان برآورده نشده است سوالی است که باید موحد را بیش از هر زمانی به فکر فرو ببرد!
  به نظر می رسد با توجه به شرایط ویژه ای که کرونا بر سر همه سایه افکنده و تمام مناسبات را تحت تاثیر خود قرار می دهد استفاده از ظرفیت توجه به تشکیل تیم های متخصص و کارشناسی در حوزه های مختلف همانطور که خود شعار آن را داده بود پاسخی صحیح به سوال فوق الذکر باشد.
  لزوم تشکیل اتاق فکر گفتمانی و نخبگانی و مطالبه گری جدی در خصوص نحوه عملکرد مجموعه مشاوران و دفتر ارتباطات مردمی حجت الاسلام موحد در شهرستان بیش از هر چیز خواسته ی مردم است.

   

  ثبت دیدگاه

  1. چرا نویسنده و تحلیلگر مشخص نیست؟
   ترس از کی و چیست؟!؟!؟!

   پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.