مدیر بیمارستان بقایی دو اهواز/با اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی می توانیم یک بیمارستان ۹۸ تخت خوابه را راه اندازی کنیم

  اهواز_عصر مارون_مدیر بیمارستان بقایی دو گفت: در حال حاضر هزینه ساخت بیمارستان حداقل 650 میلیارد تومان است ولی ما با اعتبار 10 میلیارد تومانی می توانیم یک بیمارستان 98 تخت خوابه را راه اندازی کنیم.

۲هزار نفر در خوزستان مبتلا به بیماری تالاسمی ماژور هستند

 اهواز ـ عصر مارون-_ رئیس بیمارستان شهید بقایی دو گفت: خوزستان یک استانی هست که بیماری های خونی در آن انتشار زیادی دارد و یکی از استان های تالاسمی خیز کشور است؛ شیوع تالاسمی مینور در جامعه هفت درصد و در خوزستان حدود 2000 بیمار تالاسمی ماژور داریم.

افزایش ۲۰۰ درصدی ارزش معاملات بورس خوزستان در ۱۰ ماهه امسال

اهواز_عصرمارون_ مدیر تالار بورس خوزستان از افزایش ۲۰۰ درصدی ارزش معاملات بورس خوزستان در سال جاری خبرداد

 

نیلوفر بحریه در نشست خبری مدیران استانی شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در خوزستان که امروز (۱۳ بهمن ماه) در محل اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد، با اشاره به عملکرد بورس منطقه ای خوزستان اظهار کرد: ارزش معاملات در خوزستان در سال ۹۷،  ۱۰ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۶، ۱۰۱ درصد افزایش یافته است.

 وی افزود: همچنین ارزش معاملات خوزستان در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۴ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته‌ایم. این ارزش معاملاتی با کسر معاملات آنلاین است.

مدیر تالار بورس خوزستان تصریح کرد: همچنین در سال ۹۷، ۲۲ شرکت فعال کارگزاری در خوزستان وجود داشته که این تعداد در سال جاری به ۲۹ شرکت افزایش یافته است.

وی با اشاره به تعداد بازرسی‌ها از شرکت‌های فعال خوزستان بیان کرد: ۳۰ مورد بازرسی بورسی و فرابورسی در ۱۰ ماهه سال جاری از این شرکت ها انجام شده است.

بحریه اظهار کرد: همچنین سهام ۱۶ شرکت استانی در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود که هشت شرکت از این شرکت ها در بازار پایه و هشت شرکت در بازار بورس و فرابورس فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: همچنین شرکت فولاد خوزستان، فولاد کاویان، نورد لوله اهواز، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فجر، پترشیمی امیرکبیر، پتروشیمی فارابی، پتروشیمی مارون، پتروشیمی غدیر، کربن‌ ایران، سیمان بهبهان، سیمان خوزستان، سیمان کارون، فارسیت اهواز و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان شرکت هایی هستند که در بازار سرمایه قابلیت معامله سهام را دارند.

بحریه تصریح کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۸۷ هزار و ۵۹۲ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کردند که خوزستان از این نظر در بین ۳۱ استان، جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/*

۲۳ درصد از اسناد خزانه در خوزستان جذب شده است

اهواز_عصرمارون_مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: در بخش جذب اسناد خزانه از برخی دستگاه‌های اجرایی گلایه‌هایی وجود دارد که تاکنون ۲۳ درصد آن جذب شده است.

 

    مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر پیش از ظهر یکشنبه با اشاره به اینکه درآمدهای خوزستان ۶ هزار و ۸۸ میلیارد تومان است، افزود: از این آمار تاکنون پنج هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان آن وصول شده است که ۹۴.۶ درصد وصول را نشان می‌دهد.

    محسن کاویانی با اشاره به اینکه در بخش «جذب اسناد خزانه» از برخی دستگاه‌های اجرایی گلایه‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: وصولی استان در زمینه اسناد خزانه» برای پروژه‌های عمرانی است که بخشی از اعتبارات آن از سهم استانی و بخشی دیگر از سهم ملی دریافت می‌شود.

    وی ادامه داد: ۸۶۴ میلیارد تومان در بخش استانی سهمیه داشتیم که ۲۲ درصد یعنی ۱۷۱ میلیارد تومان آن جذب شده و در بخش «اسناد خزانه ملی» سهم ما یک هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۳ درصد به میزان ۲۹۴ میلیارد تومان جذب کرده‌ایم.

    کاویانی اضافه کرد: استاندار خوزستان هم در زمینهجذب اسناد خزانه گلایه‌های بسیاری دارد و تقاضا داریم که دستگاه‌ها در این زمینه چابک‌تر عمل کنند.

    مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان افزود: استاندار همچنین اعلام کرده اگر دستگاهی توانایی جذب این اسناد را نداشته باشد، اسناد آن به دیگر دستگاه‌ها اعطا می‌شود و بخشنامه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه خوزستان ابلاغ شده است.

 

    وی گفت: با اعلام این خبر که در بحث سرمایه‌گذاری خارجی ۳۰ شرکت دارای مجوز در خوزستان فعال است، گفت: برای استان خوزستان اعتبار دو میلیارد و ۷۱۴میلیون دلار میزان مصوب سرمایه‌گذاری داریم که یک میلیارد و ۲۷۸ میلیون دلار آن یعنی ۴۷ درصد تاکنون جذب شده است.

۶۰ درصد مالکیت فولاد اکسین از آن فولاد خوزستان شد

عصرمارون - وی در ادامه گفت: خرید عمده سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد اسفندماه سال ۹۶ انجام شد و امروز با افتخار اعلام می کنیم، مالکیت ۶۰ درصدی فولاد اکسین تا پایان سال به فولاد خوزستان منتقل می شود. با این اقدام زنجیره تامین از معدن تا نورد تکمیل خواهد شد.

۶۰ درصد مالکیت فولاد اکسین از آن فولاد خوزستان شد

عصرمارون - وی در ادامه گفت: خرید عمده سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد اسفندماه سال ۹۶ انجام شد و امروز با افتخار اعلام می کنیم، مالکیت ۶۰ درصدی فولاد اکسین تا پایان سال به فولاد خوزستان منتقل می شود. با این اقدام زنجیره تامین از معدن تا نورد تکمیل خواهد شد.
محمدی اشاره ی هم به شکسته شدن پی در پی رکوردهای تولید در ماه جاری داشت و افزود: کارکنان فولاد خوزستان با همت و تلاش و روحیه جهادی ثابت کردند، در شرایط مختلف به تولید مستمر ادامه می دهند. در ماه جاری در کمتر از دو هفته رکورد تولید فولاد شکسته شد و این یعنی بی اثر شدن تحریم؛ امید داریم تا پایان سال به برنامه تولید سه و میلیون و ۸۰۰ هزار تُن دست پیدا کنیم.
مدیرعامل فولاد خوزستان بخش دیگری از افتخارات شرکت را این‌ چنین بیان کرد: برنامه صادرات دو میلیون تنی با اولویت تامین داخل، نشان از تسخیر بازارهای جهانی و کسب اعتبار در میان تولید کنندگان جهانی فولاد است. در سال های اخیر و به دنبال تشدید تحریم‌های ظالمانه، جهادگران عرصه تولید در شرکت فولاد خوزستان، عزم خود را جزم کرده و با توکل به خدا و تاسی جستن از شهدا، تهدید را به فرصت تبدیل کردند.
وی اشاره ای هم به بومی‌سازی بیش از ۲۵ هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد داشت و افزود: ساخت اولین کوره پاتیلی، ساخت اولین ترانس کوره، افتتاح نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی با فناوری ایرانی پرد، حضور در میان چهل شرکت برتر بورس، برگزاری نخستین نمایشگاه بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد با هدف حمایت از صنایع کوچک و تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی، تنها بخشی از افتخارات جاری مجموعه فولاد خوزستان است.

محمدی در پایان گفت: امید که در ادامه و با حفظ روحیه جهادی با محوریت خدمت به جامعه و بهره‌ گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و اجرای دقیق سیاست‌ های شرکت، برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی گام‌های بلند و استوار برداریم.

انتهای پیام/*

بازی برجام اروپایی با ایران/امتیازاتی که در حد کلی‌گویی باقی ماند

تحولات چند ماهه اخیر و مذاکرات با کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که اروپا می‌خواهد با ارائه کمترین امتیاز در مذاکرات، بیشترین امتیاز که حفظ برجام است را بدست بیاورد.

در فضای غیرشفاف، تاختن به نهاد شفاف طبیعی است

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه بورس کالا به صنایع در جهت کشف قیمت منصفانه و ایجاد شفافیت در معاملات آنها کمک کرده است، گفت:در ساز و کار قدیم، قدرت دلالان از تولیدکنندگان بیشتر بود.

افزایش قیمت طلای سیاه در پی تحریم ایران/اعتراف به سبک آمریکایی

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که قیمت نفت به دلیل تحریم‌های ایران و ابهام درباره توانایی دیگر تولیدکنندگان برای جایگزینی نفت خام آن در بازارهای جهانی، با افزایش همراه خواهد بود.

رکورد جدید در تولید نفت و تقطیرات جهان

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تولیدکنندگان اوپک، آمریکا و سوخت زیستی باعث تقویت تولید نفت و محصولات سوختی جهان شده‌اند و آن را به رکود ۱۰۰.۳ میلیون بشکه در روز رسانده‌اند.

تولید نفت آمریکا در حال بازگشت به روال عادی

دولت آمریکا اعلام کرد تولید نفت در مناطق فراساحلی این کشور در خلیج مکزیک که به دلیل توفان مایکل کاهش یافته بود، در حال بازگشت به روال عادی است.