فقر و معیشت، آمار بالای خودکشی، وجود ۱۷ هزار زن بی سرپرست یا بدسرپرست در استان و به طلاق انجامیدن ۲۵ درصد ازدواج‌ها در استان تنها نمونه‌هایی از آسیب‌های اجتماعی است.
 • عصر مارون ؛ سرهنگ حمید خرمدل در همایش معتمدان شهرستان باشت اظهار داشت: شناسایی آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آنان ضروری بوده و هیچ گونه کم کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

  وی عنوان کرد: فقر و معیشت، آمار بالای خودکشی، وجود ۱۷ هزار زن بی سرپرست یا  بدسرپرست در استان و به طلاق انجامیدن  ۲۵ درصد ازدواج‌ها در استان تنها نمونه‌هایی از آسیب‌های اجتماعی است.

  خرمدل با تاکید بر اینکه باید برای این آسیب‌ها راهکارهای عملی ارائه شود، ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد سیاسی نیست، بلکه سیاست زده است و قبیله گرایی سیاسی سبب عقب ماندگی این استان شده است.

  وی پیاده کردن اخلاق قبیله‌ای و عشیره ای روستاها را در حوزه شهرها یکی از مشکلات و معضلات استان دانست و افزود: تعصبات قومی و قبیله‌ای در تمام رفتاها و ادارات استان نفوذ کرده است.

  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تعصبات مذموم را موجب بی رغبتی و بی انگیزگی نسل جوان و مردم دانست و ادامه داد: بسیاری از مدیران لایق و سایسته به واسطه همین تعصبات سیاسی خانه نشین شده‌اند و کارها نیز انجام نمی‌شود.

  خرمدل با اشاره به گلایه برخی از سرمایه‌گذاران تصریح کرد: متأسفانه به دلیل برخی مسائل قومی سرمایه گذاران از فعالیت در استان و شهرستان‌ها دست می‌کشند که همین موضوع موجب فقر و مشکل در معیشت مردم می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام مجلس شورای اسلامی، متأسفانه استان کهگیلویه و بویراحمد جزء سه استانی بوده که فقیرترین روستاها را دارد.

  خرمدل جنگ قدرت میان مدیران، جناح بندی‌های سیاسی در استان را از عوامل عقب ماندگی کهگیلویه و بویراحمد دانست و تصریح کرد: سیاست اقتضا می‌کند که در مواقعی که مشکلات و کمبودها وجود دارد در کنار مردم باشیم و به آنها کمک کنیم اما در استان با وجود نیروی انسانی غنی، مواهب طبیعی، هوای پاک شاهد فقر هستیم.

   

  وی تصریح کرد: در انتخابات و راهپیمایی‌ها همه مردم استان یکدل در صحنه حضور دارند اما چرا وقتی می‌خواهیم در زمینه معیشت مردم اقدام کنیم ، اختلاف و دو دستگی است.

  خرمدل با تأکید بر حمایت از یکدیگر در انجام امور  ابراز کرد: اگر فردی مسئولیت گرفت باید همه کمک کنیم زیرا نتیجه اختلاف و دو دستگی له شدن مردم محروم است.

  وی تعصبات قومی و قبیله‌ای را ریشه فقر در استان دانست و گفت: تا زمانی که این تعصبات مذموم ریشه کن نشود مشکلات پابرجا است.

  وی خطاب به سیاسیون استان ، اظهار داشت: در زمان بحث معیشت مردم در کنار هم باشید زیرا با اتحاد می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

  خرمدل نقش روحانیون و مدیران را نیز مؤثر ارزیابی کرد و گفت: این استان با تقدیم قریب به ۲ هزار شهید به انقلاب و نظام تعصب دینی خود را به اثبات رسانده و اگر این تعصب در حوزه اقتصادی به کار گرفته شود شاهد انقلاب اقتصادی عظیمی در این استان خواهیم بود.

  ارسال کننده: واحد خبر عصر مارون