اهواز- عصر مارون- دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاري خوزستان بعدازظهر يکشنبه (4 آذرماه 1397) به کار خود پایان داد .
 • به گزارش عصر مارون : در آیین اختتامیه این نمایشگاه که در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی خوزستان در اهواز برگزار شد مهندس احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، عدل هاشمی‌پور عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مهندس سیدعبدالله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و جمعی از سازندگان و شرکت های حاضر در نمایشگاه حضور داشتند.

  در این آیین مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه باید دانش های پنهان موجود در کشور را آشکار و از آنها رونمایی کنیم، گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران نفتی به خصوص در استان خوزستان حمایت از ساخت داخل و توانمندی های استانی و کشوری است تا در این حوزه شاهد رشد و توسعه باشیم.

  مهندس سید عبدالله موسوی افزود: برپایی چنین نمایشگاه هایی در شرایط فعلی کشور بسیار اهمیت دارد زیرا باید توانمندی ها، پتانسیل ها و دانش فنی در مجامع مختلف با یکدیگر تلفیق شوند تا بتوانیم از داشته های کشور بهترین استفاده را انجام دهیم.

  مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: یکی از وظایف اصلی مدیران نفتی به خصوص در استان خوزستان حمایت از ساخت داخل و توانمندی های استانی و کشوری است تا در این حوزه شاهد رشد و توسعه باشیم. در این زمینه مجامع علمی و دانشگاه ها می توانند بسیار اثرگذار باشند .

  اقتصاد مقاومتی و روحیه جهادی راه حل عبور از مشکلات

  در این آیین نماینده مردم کهگیلویه و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور به نفت متکی است راه کم اثر کردن تحریم ها، قطع وابستگی به نفت است.

  عدل هاشمی پور با تاکید بر حمایت از سازندگان داخلی گفت: باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم و تلاش مان را در این عرصه بیشتر کنیم.

  وی با بیان این که استان خوزستان نقش ویژه ای در کشور داشته است گفت: امیدوارم همه مسولان همت کنند و برای اولین بار نمایشگاه بین المللی نفت در خوزستان برپا شود .

  هاشمی پور همچنین با تقدیر از وزیر نفت در خصوص کمک به عمران شهرستان بهمئی، توجه بیشتر به این شهرستان محروم را خواستار شد.

  رونمایی از ۸ قلم کالای کاربردی در دهمین نمایشگاه نفت و حفاری

  مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی خوزستان نیز گزارشی از روند برپایی این نمایشگاه ارائه و از همه دست اندرکاران آن تقدیر و تشکر کرد .

  رحیم جلیلی اظهار داشت: در نمایشگاه امسال از پنج کتاب تخصصی و فنی و ۸ قلم کالای کاربردی و راهبردی ساخت داخل رونمایی شد.

  وی گفت: در این نمایشگاه ۲۲۰ شرکت از ۱۱ استان حضور داشتند که ۷۰ درصد آنها سازنده، ۲۰ درصد تامین کننده و ۱۰ درصد دانش بنیان بودند.

  در پایان مراسم به ۷ شرکت حاضر در نمایشگاه به نمایندگی از شرکت کنندگان، تندیس یادبود اهدا شد.

  دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان از اول تا چهارم آذرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز برگزار شد.

  انتهای پیام/*