اهواز -عصر مارون- کیخسرو چنگلوایی گفت: همانطور که سال های پیش اجازه ندادیم آفت سن و بیماری زنگ زرد گندم به محصول گندم استان صدمه وارد کند اجازه نخواهیم داد ملخ ها محصولات زراعی ما را تحت تأثیر قرار دهد.
 • به گزارش عصر مارون :کیخسرو چنگلوایی گفت: همانطور که سال های پیش اجازه ندادیم آفت سن و بیماری زنگ زرد گندم به محصول گندم استان صدمه وارد کند اجازه نخواهیم داد ملخ ها محصولات زراعی ما را تحت تأثیر قرار دهد.

  رییس سازمان در کنفرانس مطبوعاتی  در پاسخ به پرسش خبرنگار درباره مشاهده ملخ دریایی در برخی مزارع استان گفت: خاستگاه این ملخ ها کشورهای آفریقایی و کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد و متاسفانه به دلیل عدم مدیریت از سوی این کشورها ملخ ها به کشور ما وارد شده اند و ابتدا در استان های ساحلی جنوب کشور دیده شده اند ولی تعداد مشاهده شده به اندازه ای نیست که باعث نگرانی شود و فعلا وجود ملخ ها به صورت انفرادی می باشد و با کنترل مناسب و به موقع می توان جلوپیشرفت آن ها را گرفت .

  وی با بیان اینکه فققط در ۴ شهر استان ملخ ها دیده شده است افزود: ۸۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان در سال جاری  زیر کشت محصولات زراعی رفته و به همین دلیل استان خوزستان در این خصوص از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

  چنگلوایی به جلساتی که جهت کنترل و مبارزه با ملخ های دریایی برگزار شده اشاره کرد و اظهار داشت:  فرمانداران ۱۱ شهرستان نیز  به صورت مستقیم پیگیر حل این مشکل هستند ، همچنین در مناطقی که لازم است از هواپیماهای سمپاشی استفاده شود باند خاکی ایجاد خواهیم کرد و اگر به مرمت باندها نیاز باشد آن ها را ترمیم خواهیم کرد.

  وی به پیگیری سازمان حفظ نباتات کشور در این خصوص اشاره کرد و تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه نیز جهت حل سریع این مشکل قول مساعدت داده است.

  چنگلوایی در ادامه گفت: همانطور که سال ها پیش اجازه ندادیم آفت سن و بیماری زنگ زرد گندم به محصول گندم استان صدمه وارد کند اجازه نخواهیم داد ملخ ها محصولات زراعی ما را تحت تأثیر قرار دهند.

  انتهای پیام/*