اهواز- عصرمارون- اولین جایگاه سوخت مجهر به سیستم کهاب ( کاهش آلایندگی و تبدیل بخارات به بنزین) در اهواز گشایش یافت.
 • به گزارش عصرمارون: عصر امروز، سه شنبه ۱۶ بهمن ماه آیین گشایش اولین جایگاه سوخت مجهز به سیستم کهاب( کاهش آلایندگی و تبدیل بخارات به بنزین) با حضور حسن زاده، امام جمعه موقت اهواز و نجفی، مدیر کل شرکت پخش فراورده های نفتی استان خوزستان‌در اهواز برگزار شد.

   

  حسن زاده در این مراسم اظهار کرد: برای رونق بخشی بخش خصوصی باید از تشریفاتی که موجب اتلاف وقت و پشیمان شدن سرمایه گذار می شود جلوگیری کرد.

   

  وی افزود: تنها راه  برای سلامت کار و پرهیز از اختلاس ها، خصوصی سازی است.

   

  حسن زاده خاطر نشان کرد: جایگاه دار در بخش خصوصی، اگر ۲۲ نفر کارمند احتیاج داشته باشد با سفارش کسی این تعدا را به ۲۳ نفر افزایش دهد و برای خود هزینه های اضافی و اشتغال کاذب ایجاد کند اما اگر کار دولتی باشد با اصرار و فشار نمایندگان از تهران مجبور به انجام‌ می شود .

   

  امام جمعه موقت اهواز هزینه های تولید در کشور را بالا دانست و گفت: اشتغال کاذب و دیگر عوامل علت افزایش این هزینه ها است.

   

  وی افزود: ورود بخش خصوصی در بخش جایگاه های سوخت و پمپ‌بنزین موجب سلامت در کار شده است البته هر چند که تصدی با بخش خصوصی است ولی دولت باید نظارت داشته باشد.

   

  حسن‌زاده با اشاره به اینکه کل کشور از خوزستان بهره مند است تاکید کرد: هر چقدر هم که  پایتخت نشینان فخر و مباهات داشته باشند، باز هم دستشان به سوی خوزستان دراز است باید به خوزستانی بودن خود افتخار کنیم.

   

  در ادامه این مراسم نجفی، مدیر کل شرکت فراورده های نفتی خوزستانبا ممتاز خواندن جایگاه سوخت “پرشین مک” به عنوان اولین جایگاه مجهز به سیستم‌ کهاب عنوان کرد: این جایگاه سوخت یکی از بهترین جایگاهها در جنوب و غرب کشور است.

   

  وی در خصوص مصرف فراورده های نفتی در اهواز تصریح کرد: در فصل زمستان روزانه ۴۲۰۰هزار لیتر نفت و گاز و ۳۶۰۰ هزار لیتر بنزین در اهواز مصرف می شود.

   

  نجفی با اشاره به این که خوزستان از حیث ساخت جایگاه سوخت اشباع شده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۶۰ جایگاه سوخت در منطقه خوزستان فعال است که از این تعداد ۴۴ جایگاه دو

  منظوره می باشد همچنین ۴۱ جایگاه سوخت در حال احداث  و برای  ۱۸ جایگاه دیگر نیز موافقت اصولی صادر شده است.

   

  وی افزود: میزان مصرف بنزین در کلان شهر اهواز ۱۷۰۰ هزار لیتر است که ۶۰۰ هزار لیتر آن بنزین یورو و مابقی معمولی است در حال حاضر ۵۵ جایگاه سوخت با ۶۰۰ نازل در اهواز فعال است.

   

  نجفی ضمن اشاره به این نکته که اگر چه این جایگاهها به بخش خصوصی واگذار شده است ولی شرکت نفت یه صورت مستمر نظارت کمی و کیفی بر فروش آنها دارد، تشریح کرد: شرکت پخش فراورده های نفتی حداقل ۵ بار در ماه کیفیت فراورده های جایگاه ها را از نظر میزان آلودگی مورد بررسی قرار می دهد و هر ۳ ماه یکبارتوسط اداره استاندارد تحقیقات صنعتی کنترل می شود.

   

  وی انتظار مجموعه شرکت نفت راداز جایگاه داران، صحت عملکرد و رضایت مردم خواند و گفت: جایگاههای سوخت باید بر اساس استاندارد ساخته شوند که برای مردم مشکل ساز نشود شرکت پخش فراورده های نفتی یک شرکت خدماتی است که رضایتمندی مردم را از اولویت های خود می داند.

   

  مکوندی، مدیر جایگاه سوخت پرشین مک ضمن خیر مقدم به مدعوین عنوان کرد: این پروژه و اقدامات اداری آن در سال ۹۳ آغاز و در سال ۹۷ پایان یافت البته اگر بخواهیم از موانع و مشکلات بگوییم از حوصله جمع خارج میشود.

   

  وی افزود: با توجه به نبود جایگاه سوخت در این منطقه اهواز که جغرافیای وسیعی را شامل می شود، لزوم احداث چنین جایگاهی برای شهروندان مهم و اساسی می نمود.

   

  مکوندی در خصوص ویژگی های مهم این مجموعه تصریح کرد: ظرفیت بالای مخازن به خصوص مخازن بنزین، همچنین چهار نازله بودن تمامی سکوها برای ارائه دو نوع بنزین و نیز سیستم جمع آوری گازها و بخارات مربوطه به بنزین موسوم به طرح کهاب از ویژگی های مفید این جایگاه می باشد.

   

  وی افزود: در این مجموعه ۲۲ نفر به صورت مستقیم و معادل آن به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد که خود موجب افزایش اشتغالزایی است و به زودی با شروع فعالیت بخش تجاری مجموعه این تعداد حداقل به ۳۰ نفر خواهد رسید.

   

  انتهای پیام/*