اهواز- عصرمارون- قائم مقام دانشگاه امیرالمومنین(ع) در اهواز گفت: وزارت علوم تاکنون همکاری خوبی با دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز نداشته و این در حالی است که ما هیچگاه رقیبی برای دانشگاه های دولتی نبوده ایم.
 • به گزارش عصرمارون: ناصر سودانی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل دانشگاه امیرالمومنین (ع) افزود: این دانشگاه تاکنون ۱۰ دانشجو در رشته ‌های فقه و مبانی حقوق و زبان شیعه در مقطع دکتری و ۲۵۲ دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های علوم تربیتی ، تاریخ اسلام و اقتصاد اسلامی دانش آموخته داشته است.

   

  وی گفت: ۹۷۷ دانشجو در ۱۰ سال گذشته در این دانشگاه تحصیل کردند و این درحالی است که در چهار سال نخست جذب بالایی نداشتیم اما هر سال بر تعداد دانشجویان افزوده شد و اکنون ۵۸۴ دانشجو دانش آموخته این دانشگاه هستند.

   

  سودانی افزود:صندوق رفاه دانشجویان به تازگی اعلام کرده که این دانشگاه نیز می‌تواند از وام دانشجویی برای دانشجویان خود استفاده کند که کمک شایانی برای تحصیل دانشجویان است.

   

  وی گفت: ۷۰ دانشجو نیز در بخش خواهران در این دانشگاه تحصیل می کنند.

   

  سودانی افزود: از ابتدای فعالیت این دانشگاه ۲۹ مقاله ارایه شده از سوی این دانشگاه در دانشگاه های اردن، اندونزی، مالزی و امارات و قطر پذیرفته شده است.

   

  وی در ادامه گفت:خبرنگاران خوزستان می‌توانند برای ادامه تحصیل با تخفیف ویژه وارد این دانشگاه شوند و در رشته های مختلف تحصیل خود را ادامه دهند.

   

  وی بیان کرد:از ۳۰ رشته پیشنهادی این دانشگاه، وزارت علوم تنها در رشته علوم تربیتی مقطع کارشناسی با درخواست ما موافقت کرده است.

   

  وی گفت: دفتر دانشگاه امیرالمومنین (ع) در شهرستان شوش راه اندازی شده و اکنون برای پذیرش دانشجوی عراقی به وزارت علوم درخواست داده ایم.

   

  قائم مقام دانشگاه امیرالمومنین(ع) در اهواز ادامه داد: مقام عالی وزارت علوم دستور رسیدگی داده که از مهر سال ۱۳۹۸ بتوانیم دانشجوی خارجی جذب کرده و دفتر اروند نیز راه اندازی شود.

   

  وی گفت: ۷۰ درصد دانشجویان ما در مقطع دکتری و ارشد از طلاب حوزه علمیه هستند اما در مقطع کارشناسی تعداد طلاب کمتر است.

   

  وی افزود:در ۱۰ سال اخیر پنج همایش بین المللیر در بحث شیعه شناسی به میزبانی این دانشگاه برگزار شده و هفته گذشته نیز همایش بین المللی بررسی زبان ها ،گویش ها و زبان شناسی برگزار شد؛ ۲ همایش دیگر نیز در بحث گفت و گوی ادیان به سبک رضوی و ولایت در آینده در پیش داریم که تاکنون ۱۰ دانشگاه برای شرکت در این همایش ها اعلام آمادگی کرده اند.

   

  دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز در سال ۸۷ فعالیت خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آغاز کرد.

  این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارای رشته های فقه و حقوق اسلامی،اقتصاد اسلامی

  ، تاریخ اسلام، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات عرب، علوم قرآن و حدیث، کلام شیعه و در مقطع دکتری دارای رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی و کلام شیعه است.

   

  ریاست این دانشگاه بر عهده آیت ا.. سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان است.

  انتهای پیام/*