اهواز- عصرمارون- استاندار خوزستان در آیین آغازین سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب برای توجه به آگاهی، دانایی محوری و دانستن است.
 • به گزارش عصرمارون: غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان عصر چهارشنبه ١٧ بهمن ماه در آیین آغازین سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب برای توجه به آگاهی، دانایی محوری و دانستن است و این نمایشگاه با وجود رقبایی مثل رسانه و فضای مجازی هنوز هم جایگاه خاص و ویژه‌ خود را در علم آموزی دارد.

  وی با اشاره به رقابت سنگین کتاب با حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی افزود: امام راحل دانسته‌ها و آگاهی خود را با نوارها به دست مردم رساند و این مسئله بر کسی پوشیده نیست که آگاهی جزو پایه‌های استحکام انقلاب اسلامی ایران است.

  استاندار خوزستان تصریح کرد: اسلام و ایرانیان هیچ‌گاه از دانستن، مطالعه و علم‌آموزی دوری نجسته‌اند و با فرهنگ غنی خود همواره به دنبال کسب آگاهی هستند.

  شریعتی عنوان کرد: امیدوارم که نمایشگاه‌های این چنینی مظهر خیر، اطلاع‌رسانی و دانایی بیشتر برای آحاد جامعه باشد، همچنین با مرجعیت خود پاسخگوی همه نیازهای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان باشد.

  وی با تأکید بر اینکه کتاب‌های ارائه شده در نمایشگاه‌ها نباید محصور به چند بخش خاص باشد، گفت: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهند اسلامی ایران هست و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند” نشان از پختگی کشور است”.

  استاندار خوزستان بیان کرد: اگر انقلاب موفق بوده و توانسته با وجود همه تحریم‌ها، جنگ و مسائل این چنینی استوار به حرکت خود ادامه دهد چون مسیر پاسخگویی، پذیرفتن، مناظره، علم و کتابت را انتخاب کرده است.

  شریعتی در پایان یادآور شد: با گفتگو و علم‌آموزی می‌توان به پویایی جامعه دست پیدا کرد و آنچه باعث شده ایران همچنان بانشاط بایستد به خاطر پویایی و اجتهاد داشتن در اداره جامعه است.

   

  انتهای پیام/*