اهواز- عصرمارون- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین آغازین سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان اظهار کرد: مقوله کتاب در فرهنگ دینی ما بسیار مقدس است.
 • به گزارش عصرمارون: محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین آغازین سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان که با حضور قادر آشنا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی کشور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان مدیران و مسئولان استانی و خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات استان برگزار شد اظهار کرد: مقوله کتاب در فرهنگ دینی ما بسیار مقدس است.

  وی در اظهار کرد: تعداد ناشران از ٣۵٠ نفر در سال گذشته به ۵٧٠ نفر در سال جاری افزایش پیدا کرده که در ٣۴٠ غرفه و ٩١ هزار و ١٢۵ عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات، دین، کودک و نوجوان، کمک آموزشی و دانشگاهی و همچنین بخش عربی آغاز به کار کرده است.

  جوروند افزود: حدود ۴٠ ناشر و ٨ کتابفروشی از نقاط مختلف استان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان حضور دارند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با بیان اینکه مقوله کتاب در فرهنگ دینی ما بسیار مقدس است، عنوان کرد: در فرهنگ شیعی به صورت خاص تر در ایران و خصوصا در خوزستان جلوه های ویژه رنگارنگ و مختلفی را به خود اختصاص داده است.

  وی با بیان اینکه مردم خوزستان اهل کتاب، مطالعه، فرهنگ و هنر و علاقمند به این حوزه ها هستند، افزود: دوازدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان در سال گذشته یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان فروش کتاب داشت.

  جوروند ادامه داد: سال گذشته نزدیک به ۵ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال بُن کتاب در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار داده شد که این مبلغ نیز امسال به ٨ میلیارد ریال افزایش یافت.

  وی عنوان کرد: پرونده برگزاری همه نمایشگاه‌های برگزار شده در استان‌ها ۶ روزه بسته می‌شود ولی نمایشگاه خوزستان هفت روزه خواهد بود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های نمایشگاه کتاب امسال، برنامه های جنبی و منتوعی است که در حوزه‌های مختلف و در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شود.

  وی در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های جنبی این نمایشگاه گفت: از برنامه‌های جنبی که در نمایشگاه کتاب امسال اجرا می‌شود می‌توان به نشست‌های تخصصی تاثیر رسانه در خانواده، ادبیات نمایشی، نشست تخصصی پیرامون اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده ویژه روشندلان، ادبیات کودک و نوجوان، نشست تخصصی ناشران استان و ادبیات دفاع مقدس را نام برد.

  جوروند با اشاره به اینکه امسال زمینه‌ای فراهم شد که تمام ناشران و کتابفروشی‌های باقدمت در نمایشگاه حضور داشته باشند، گفت:  انجمن‌های فرهنگی علاقه‌مند نیز در این نمایشگاه غرفه دار هستند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تقدیر از همکاری سازمان‌های مختلف در برگزاری این نمایشگاه خصوصا نیروی انتظامی برای تأمین امنیت، سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص اعتبارات مختلف و همچنین استاندار خوزستان گفت: در خوزستان محققان و پژوهشگران بسیار بزرگی در حوزه‌های مختلف علمی، دینی و مذهبی داشتیم که نام آنها بر تارک علم، مطالعه و کتاب استان می‌درخشد.

  جوروند در پایان یادآور شد: این نمایشگاه حاصل تجارب مدیران کل قبل از بنده هم هست که با جان و دل زحمت کشیدند تا نمایشگاه امروز به اینجا برسد.

   

  انتهای پیام/*