شهریاری گفت: بر خلاف تصور برخی‌ها در عرض ۲ سال نمی‌توان طرح پزشک خانواده را در سراسر کشور به طور کامل اجرا و عملیاتی کرد.
 • به گزارش عصر مارون از فارس؛ حسین‌علی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: یکی از مسائل مهم حوزه سلامت کشور اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع است که بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه پزشک خانواده باید به طور جدی بر اساس شاخص‌ها و اطلاعات درست در کشور اجرا شود.
  وی ادامه داد: واقعیت امر این است که بر خلاف تصور برخی‌ها در عرض ۲ سال نمی‌توان طرح پزشک خانواده را در سراسر کشور به طور کامل اجرا و عملیاتی کرد، زیرا قطعا یکسری مقاومت‌هایی از مردم و حتی جامعه پزشکی در برابر اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع به وجود می‌آید.

  مقاومت مردم در برابر اجرای طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: در ۲ استان مازندران و فارس اجرای طرح پزشک خانواده را به صورت پایلوت شروع کردیم، اما بسیاری از مردم از اجرای این طرح گله‌مند هستند.
  شهریاری اظهار کرد: نمایندگان این دو استان فارس و مازندران در زمان فصل بودجه دائم به ما می‌گویند که اجرای طرح پزشک و خانواده و سیستم ارجاع را از استان ما بردارید، زیرا شکایت‌های مردمی بخاطر برخی مسائل به ما شده است.

  وی با اشاره به اینکه مقاومت‌های مردمی در زمینه اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت وجود دارد، افزود: در راستای اجرای طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع باید فرهنگسازی خوبی از سوی سازمان‌های ذیربط انجام شود و جامعه پزشکی همکاری بیشتری انجام دهند.

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ما باید در راستای اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم، زیرا تا امکانات مناسب در اختیار این طرح قرار نگیرد نمی‌توان ان را به خوبی اجرایی کرد.
  شهریاری گفت: با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم به تدریج می‌توان طرح پزشک خانواده را در سراسر کشور به خوبی پیاده سازی و عملیاتی کرد و اگر طرح پزشک خانواده به خوبی اجرایی شود سیستم نظام ارجاع نیز در ایران به درستی اجرا خواهد شد.
  ارسال کننده: واحد خبر عصر مارون

   • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان