اهواز- عصرمارون- گردهمایی سراسری مددکاران اجتماعی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش با حضور پیشکسوتان این حوزه برگزار شد.
 • به گزارش عصرمارون: گردهمایی سراسری مددکاران اجتماعی صنعت نفت با حضور پیشکسوتان روابط کار و مددکاری اجتماعی، صبح امروز (۱۵ اسفندماه) در سالن اجتماعات صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت برگزار شد.

   

  در این گردهمایی، ضمن اعلام اهم فعالیت های انجام شده در حوزه روابط کار و مددکاری اجتماعی، بر ضرورت تامین نیروی انسانی متخصص به منظور ارائه بهینه خدمات در برخی از واحدهای روابط کار و مددکاری اجتماعی شرکت های زیر مجموعه، بازنگری ساختار سازمانی، همفکری و مشارکت در فرآیند تدوین مقررات مربوط به گروه های هدف و لزوم تصریح بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط با فعالیت های روابط کار و مددکاری اجتماعی به منظور انسجام و وحدت رویه در پیاده سازی مفاد تدوین شده، تاکید شد.

   

  افزایش سقف مساعدت ها و وام های تخصیصی در روابط کار و مددکاری اجتماعی و تمرکز بر فعالیت های حرفه ای گروهی در کنار فعالیت های فردی به منظور افزایش کیفیت و اثر بخشی بیشتر خدمات، از دیگر موارد مطرح شده در این گردهمایی یک روزه بود.

   

  در ادامه این نشست، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی از برگزاری دومین کنگره بین‌المللی مددکاری اجتماعی و سی چهارمین همایش مددکاری اجتماعی با موضوع «مددکاری و تاب آوری اجتماعی» در فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت: هر سال به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی همایشی برگزار می‌شود که امسال با ۲۹ اسفند ماه و روز جهانی مددکاری اجتماعی مصادف شده است، از این رو این همایش ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸، با همکاری فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی برگزار می‌شود.

   

  سید حسن موسوی با اشاره به محورهای اصلی حوزه مددکاری اجتماعی در سال ٢٠١٩ اظهار کرد: حدود ١٠ کشور در این همایش بین‌المللی با موضوع مددکاری و تاب‌آوری اجتماعی شرکت می‌کنند. همچنین شعار امسال این روز «ترویج اهمیت روابط انسانی» است.

   

  وی با اشاره به انتخاب شعار تاب آوری اجتماعی به عنوان شعار ملی، گفت: منظور از تاب آوری سوختن و ساختن نیست بلکه به منظور مقاوم شدن برای بهتر زیستن است. کسب مهارت تاب آوری اجتماعی می ‌تواند به مردم در شرایط فشارهای اقتصادی و روانی کمک کند.

   

  موسوی با بیان اینکه صنعت نفت در حوزه مددکاری اجتماعی به عنوان یک الگو و مجموعه موفق در دستگاه های دولتی شناخته شده است، اظهار امیدواری کرد که انجمن مددکاری با همکاری صنعت نفت بتواند میزبانی کنگره بین المللی در حوزه مددکاری اجتماعی را عهده دار شوند.

   

  انتهای پیام/*