عصرمارون - یاسوج - خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر مارون در روزهای گذشته به اسنادی دست یافت که نشان از مقاومت یک مدیر هم استانی با پشتوانه ی حمایت یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در برابر قانون منع به کار گیری بازنشستگان دارد.
 • به گزارش عصر مارون، همانطور که رئیس بازرسی کشور در شهریور ماه امسال گفت، دولت ظرف دو ماه وقت داشت با شناسایی افراد مشمول این قانون ظرف دو ماه برای تعیین تکلیف ادامه کار آنها در سازمان ها اقدام کند.

  در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز فرایند شناسایی مشمولان این قانون آغاز شده بود.

  محمود مؤمن نسب در گفت و گو با رسانه ها گفته بود: قطعاً در استان به این قانون عمل شد، هرچند معتقدیم باید شأن و کرامت تجربه های گرانبهایی مدیرانی که داریم قدر بدانیم اما از طرفی قانون لازم الاجرا است و حتماً مطابق قوانین عمل خواهیم کرد.

  بر پایه این گزارش، مسئولان کشوری به مردم نیز اختیار داده اند با داشتن اطلاعات دقیق از بازنشستگان شاغل در ادارات اعلام جرم کنند.

  جای سوال و ابهام است حال که مهلت قانونی به پایان رسید و بازنشسته‌ای از سمتش کناره گیری نکرد چه؟ اکنون چه نهادی عهده دار اجرای قانون خواهد شد و ساز و کارش برای اجرای قانون چیست؟ آیا طی این چند ماهی که این قانون در دست تهیه و تصویب بود و مدت زمان نسبتا طولانی‌ای که از ابلاغ آن می‌گذرد، توضیحی در خصوص این مسایل به همگان داده شده یا نه؟ به بازنشستگان مشمول قانون چه؛ آیا به ایشان گفته شده که اگر کنار نروند، چه در انتظارشان خواهد بود؟
  این ابهامات شاید نخستین نشانه نومیدی از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان باشد.
  قانون منع به کارگیری بازنشستگان که در برخی محافل از آن به عنوان قانون منع به کارگیری افشانی،شهردار سابق کهگیلویه و بویراحمدی تهران یاد می کنند.  خداحافظی جنجالی افشانی از شهرداری تهران در زادگاه افشانی حواشی بیشتری به همراه داشت.
  عدم حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از افشانی،شائبه هایی از حمایت برخی از این نمایندگان در مخالفت با افشانی را نیز در پی داشت.

  خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر مارون نیز در روزهای گذشته به اسنادی دست یافت که نشان از مقاومت یک مدیر هم استانی در برابر قانون دارد.

  اما نکته ی مهم این ماجرا آن جاییست که یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قریب یکماه پیش در منزل این مدیر کهگیلویه و بویراحمدی حضور به هم رسانده و این روزها پیگیری و پافشاری خاص و بی امانی برای ماندن این مدیر بازنشسته در پست مدیریتی اش دارد.

  خوشبختانه شواهد و قرائن حکایت از عزم جدی مسئولان استانی و کشوری دستگاه مربوطه برای خداحافظی با مدیر این دستگاه شهرستانی دارد.

  تا جایی که ابلاغ بازنشستگی این مدیر اوایل اسفندماه نیز به وی ابلاغ و ضرب الاجلی کمتر از یک ماه یعنی تا تاریخ بیست و پنجم اسفند به وی برای تسویه حساب با واحدهای مربوطه و اداره کل استان داده شده است.

  ضرب الاجلی که شاید پافشاری و اصرار یک نماینده مجلس شورای اسلامی در استان بتواند آن را بی اثر کند!

  نام این مدیر و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی به امانت نزد پایگاه تحلیلی خبری عصر مارون تا پایان ضرب الاجل اعلامی از سوی اداره کل مربوطه به امانت خواهد ماند و در صورت عدم کناره گیری این مدیر تا تاریخ مذکور، عصر مارون بنا بر رسالت خود نام این مدیر و نماینده ی حامی را به همراه جزئیات بیشتری از معاملات سیاسی پشت پرده به مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد اعلام خواهد کرد.

  http://asremaroon.com/145.jpg

  ارسال کننده: واحد خبر عصر مارون