مراسم اعتکاف امسال از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین برگزار می‌شود و علاقه مندان می توانند در شیراز با حضور در محل هیئت محمدی و ره پویان وصال و یا در مساجد محل خود و در شهرستان ها با مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی ثبت نام نمایند.
 •  به گزارش عصر مارون، حجت‌الاسلام شکرالله دانش معاون فرهنگی پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی فارس در جلسه ستاد برگزاری مراسم اعتکاف که در محل فرمانداری شیراز با حضور اعضاء ستاد تشکیل شد گفت: یکی از دست‌آوردهای فرهنگی چهل‌ساله انقلاب که با مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی و همکاری دستگاه های اجرایی و هیات امنای مساجد همه ساله با شکوه خاصی برگزار می‌شود مراسم معنوی اعتکاف است.

  وی افزود: امسال نیز با هماهنگی های انجام شده، این مراسم در بیش از ۵۰۰ مسجد شهرستانهای فارس و برخی از روستاها با مدیریت روحانیون مستقر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.
  دانش ضمن تشکر از دست اندرکاران این مراسم اضافه کرد: در شیراز این مراسم با حضور حداکثری مردم، بامسئولیت و اجرای دو هئیت محمدی و رهپویان وصال برگزار می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امید است اقبال بیشتری از سوی جوانان انجام گیرد.
  معاون فرهنگی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس ضمن تاکید بر تشکیل کارگروه‌های مختلف جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم تاکید کرد: با توجه به تقارن مراسم معنوی اعتکاف با حلول سال جدید نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی و مردمی همچون هیات مذهبی، هیئت امناء مساجد، بانیان و واقفان، مداحان و شاعران آئینی، کانون های فرهنگی تبلیغی و انجمن های اسلامی، خصوصا روحانیون معزز برای ایجاد نظم و پربار کردن برنامه های فرهنگی مذهبی حضور فعال داشته باشند.
  وی در پایان گفت: این مراسم امسال از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین برگزار می‌شود و علاقه مندان می توانند در شیراز با حضور در محل هیئت محمدی و ره پویان وصال و یا در مساجد محل خود و در شهرستان ها با مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی ثبت نام نمایند.

  ارسال کننده: واحد خبر عصر مارون