اهواز- عصرمارون- دکتر اسدالله چراغی – در واپسین روزهای مرداد سال 1369 بود که خبری خوش به گوش رسید... در این روز همه به استقبال پرنده های تیزپروازی آمده بودند که روزها و سال های سختی را دور از خاک وطن، در زندان های رژیم سفاک بعثی مرارت های عظیمی را به جان خریده بودند. در این روز اولین گروه از آزادگان سرافراز پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاه های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند.
 • نویسنده : دکتر اسدالله چراغی 
 • به گزارش پایگاه خبری عصرمارون : امام خمینی (ره) در طول جنگ تحمیلی همواره به یاد اسرای دربند رژیم بعثی بود به طوری که فرمودند: «اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود»

   

  همچنین مقام معظم رهبری نیز در مورد آزادگان فرمودند: «شما ذخیره بزرگ الهى و یک ثروت عظیم انسانى هستید که در دست دشمن غصب ‏شده بودید. خداى متعال شما را به ملّت و به این کشور اسلامى برگرداند.»

   

  آزادگان در طول دوران اسارت، همواره با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و از شکنجه های مزدوران بعثی هراسی به خود راه ندادند. اینان مردان و زنان آزاده ای بودند که با صبری ایوب وار، روح خود را چنان جلا داده بودند که در برابر همه فشارهای غیرانسانی رژیم بعثی، استقامت کرده و در نهایت ظفرمندانه به میهن بازگشتند.

   

  آزادگان کسانی بودند که به ملت بزرگوار ایران درس ایستادگی مقاومت و پیروزی را دادند؛ درسی که شاید همه ما باید آن را دیگر بار و دیگر بار با خود مرور کنیم.

   

  این روز را به همه آزادگان و رزمنده های هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معزز شهدا تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

  انتهای پیام/*